14.4.2016
Kategorie: Cvičení

3 cviky na zpevnění prsních svalů

Posílení prsních svalů je žádané u mužů i u žen a obě pohlaví mohou provádět stejné cviky. Při správném posilování jsou výsledkem pevnější a lépe vytvarovaná prsa. Jak na posílení prsních svalů, cviků existuje mnoho. My se dnes zaměříme na 3 hlavní způsoby, které nevyžadují nákup posilovacích strojů za desetitisíce, ale dají se provádět buď bez vybavení, nebo jen s jednoduchými doplňky. Jak na to?

Kliky jsou základ

Základním a vlastně i nejúčinnějším cvikem na posílení prsních svalů jsou kliky. Kliky posilují zároveň i bicepsy a tricepsy na rukou, ale výrazný vliv mají i na hrudník. Výhodou u kliků je, že se dají provádět několika různými způsoby. Při základním kliku by paže měly být podél těla s dlaněmi dopředu a důležitý je plynulý pohyb nahoru a dolů. Pro vyrýsování svalů je možné ruce více roztáhnout a dlaně dát směrem od sebe. Pokud si pod nohy dáte podložku, bude cvičení sice náročnější, ale výsledek efektivnější.

18_fitfin.cz_prsni_svaly_01

Přitahování gumových popruhů

K dalšímu cviku jsou zapotřebí posilovací gumové popruhy. Ty lze sehnat v jakémkoliv fitness obchodě nebo v obchodech se sportovními potřebami. Důležité je první konec popruhu pevně uchytit na stěnu a druhý konec přitahovat. Můžete přitahovat popruh kolmo k sobě, ale efektivnější způsob je, když se postavíte k popruhu stranou a natahujete jej pohybem natažené ruky ze strany před tělo. Opět je důležitý plynulý a netrhaný pohyb paže.

Všem známé pružiny na roztahování

Posilovací pomůcku – kovové pružiny na roztahování, znají především starší generace (a pak také všichni, kdo viděli film Postřižiny). V dnešní době už tak populární není. Tato posilovací pomůcka je na posílení prsních svalů ovšem ideální. Provádíte opačný pohyb než v případě přitahování gumových popruhů. Nyní se snažíte pružiny roztahovat. Prsní svaly se tak posilují v další části.

Pokud chcete dosáhnout rovnoměrně vyrýsovaných prsních svalů, kombinujte kliky, přitahovací a roztahovací cviky.

Zaujal vás článek? Podělte se o něj s přáteli: