9.1.2020
Kategorie: Relax - odpočinek

3 způsoby, jak se naučit trpělivosti

Říká se, že dobré věci se stávají těm, kteří jsou trpěliví a počkají si. Ale je to opravdu tak? Výzkum nám říká, že ano, existuje vztah mezi trpělivostí a pohodou. Různé studie zjistily, že lidé, kteří jsou více trpěliví, jsou méně náladoví, více empatičtí a cítí se vděčnější. Vaše úroveň trpělivosti může dokonce souviset s vaší úrovní štěstí.

Zdá se, že naši rodiče a učitelé měli pravdu, když nám připomínali, že trpělivost je ctnost. Ale je to také dovednost, kterou se můžete učit a cvičit.

Jste připraveni stát se trpělivější osobou?

Odborníci doporučují začít s praktikami všímavosti, které vám pomohou lépe si uvědomit, kde jste a co právě děláte. Stejně jako cokoli, co stojí za to, bude to vyžadovat nějakou práci, aby se vaše všímavost zlepšila. Ale pokud vyvinete dostatečné úsilí, budete sklízet odměny, které přicházejí s tím, že jste pro sebe dobří – nižší krevní tlak, méně stresu a hněvu a stále pozitivní výhled.

1. Redukce stresu založená na vědomí

Dechová a protahovací cvičení jsou způsobem, jak se naučit trpělivosti. S praxí můžete tyto dovednosti použít ke zvýšení vašeho přijetí toho, co se v současnosti děje. V praxi to znamená, že přeměna věcí, jako jsou dopravní zácpy z hněvových spouštěčů, na pouhé nepříjemnosti, kterým rozumíte a přijímáte, jsou mimo vaši kontrolu.

2. Meditace

Studie prokázaly, že lidé, kteří meditují, mají v oblastech mozku větší objem šedé hmoty, které regulují kontrolu odezvy. To může být důvod, proč mají meditátoři pozitivnější výhled, jsou emocionálně stabilnější a ohleduplnější.

3. Kontrolovaný pohyb

Jóga, aikido, tai chi a qigong jsou všechny formy vědomého hnutí určené k posílení vašeho těla a vaší mysli. Mnoho výzkumných studií ukázalo, že vědomé pohybové praktiky pomáhají snižovat stres, negativní myšlení a deprese.

Tato řízená cvičení vás naučí soustředit se na dech a své tělo při provádění specifických pohybů. Radostným vedlejším účinkem je lepší trpělivost, když proces opakujete znovu a znovu a postupně se učí uklidnit svou mysl.

Zaujal vás článek? Podělte se o něj s přáteli: