07. dubna 2016
Kategorie: Domácnost, Lifestyle

4 květiny, o které se není třeba moc starat, a udělají parádu

Nepatříte mezi vášnivé pěstitele, a přesto byste doma chtěli mít kousek přírody? Máme pro vás hned 4 tipy na pokojové rostliny, které vydrží i vaše „lajdáctví“.

1. Dracéna neboli Dračinec

Tato rostlina pochází z Afriky a Asie. V našich podmínkách jsou rozšířené 3 její kultivary, které se od sebe liší barvou listů. Populární je Bicolor – tento druh dracény má líbivé listy s červeným a rudým pruhem. Barvou listů je zajímavá také dracéna Magente, její listy zdobí výrazné červené pruhy a třetím druhem je Marginata. Listy této rostliny jsou zelené. Dracéně stačí „k přežití“ jen občasná zálivka a prospěje jí i rosení. Nikdy ji nedávejte na slunné místo.

17_fitfin.cz_kvetiny_01

2. Tchynin jazyk vydrží vše!

Tchynin jazyk je pokojová rostlina, která vydrží snad úplně vše. Jsou pro ni typické tlusté listy, může vyrůst až do výšky 1 m. Tuto rostlinu stačí zalít opravdu jen tehdy, když si vzpomenete. Pokud bude mít nedostatek vláhy, dá vám to najevo. Konce listů začnou hnědnout.

17_fitfin.cz_kvetiny_02

3. Atraktivní zamiokulkas

Zamiokulkas je pokojovka, která má atraktivní vzhled. Na stoncích vyrůstají pevné listy, takže zamiokulkas vypadá jako tropická rostlina. Nevyžaduje ale žádnou zvláštní péči. I v tomto případě stačí provést zálivku jednou za týden. Jediné, co mu škodí, je přímé sluneční světlo.

17_fitfin.cz_kvetiny_03

4. Zelenec chocholatý

Pro Zelenec chocholatý se vžilo lidové jméno pavouk. Pro rostlinu je typická změť listů, které mohou vyrůst až do délky několika desítek centimetrů. Zelenec chocholatý bude zdobit vaši domácnost, když mu dodáte dostatek vláhy. Libuje si ve vlhké půdě.

17_fitfin.cz_kvetiny_04

Jak chytřeji?

Pokud si nechcete lámat hlavu s tím, kdy kterou rostlinu zalévat, pořiďte si domů samozavlažovací květináče. Mají ukazatel vody, takže ji stačí doplnit třeba i jednou za měsíc. V tomto květináči bude mít rostlina šanci si brát tolik vody, kolik momentálně potřebuje.

Zdroje fotografií: wikipedia CC BY-SA 3.0, Vinayaraj – Vlastní dílo, CC BY-SA 3.0, By Forest & Kim Starr, CC BY 3.0, wikipedia CC BY-SA 3.0.

Zaujal vás článek? Podělte se o něj s přáteli: