4.2.2016
Kategorie: Lifestyle, Relax - odpočinek

7 důvodů, proč se věnovat otužování

Také se při pohledu na otužilce, kteří se úsměvem vrhají do ledové vody, třepete zimou a ťukáte si na čelo, co je to za blázny? Radíme vám: Raději si při ťukání na čelo odpovězte na otázku, proč se otužování nevěnujete také. Nemusíte se hned vrhat do skoro zamrzlé vody. Stačí využít vlastní koupelnu. Otužování má celou řadu blahodárných účinků na lidský organismus! Víme o 7 nejdůležitějších.

1. Posiluje imunitu

Bylo prokázáno, že pokud se člověk pravidelně otužuje, v těle se zvyšuje koncentrace bílých krvinek a plazmy. Díky tomu dochází k posílení imunitního systému, který funguje jako ochranný štít před napadením lidského těla viry, bakteriemi a dalšími nebezpečnými látkami.

2. Čistí

Při pravidelném otužování dochází v lidském organismu k celé řadě změn. Mezi nejvýraznější patří, že se zvyšuje výskyt látky glutathion. Jedná se o jeden z nejsilnějších antioxidantů, který pomáhá tělu bojovat proti působení volných radikálů. Organismus je díky tomu zdravější.

otuzovani_01

3. Zvyšuje psychickou odolnost

Pustit kohoutek a vydržet stát pod proudem studené vody, to chce notnou dávku odvahy a vytrvalosti. Pokud se budete otužovat, právě díky tomu posílíte mysl, což se pozitivně promítne do vašeho osobního i pracovního života.

4. Zlepšuje cirkulaci krve

Pokud se tělo dostane do studeného prostředí, začne reagovat a snaží se rychleji dostat krev do všech orgánů, aby se zahřálo. Díky tomuto přirozenému procesu se při otužování zlepšuje cirkulace krve a posiluje se kardiovaskulární systém.

otuzovani_02

6. Podporuje krásu

Díky optimálnímu prokrvení se zlepšuje stav pokožky. Má přirozenou barvu a je méně náchylná ke vzniku kožních problémů.

7. Zvyšuje celkovou aktivitu

Fakt, že vaše tělo dostává „šoky“ v podobě studené vody, má vliv na mozek. Ten musí rychleji pracovat. Projeví se to tak, že budete mít více energie a budete vnímavější.

otuzovani_03

Jak začít?

Nejlépe ihned. Pro začátek stačí, když pod studenou sprchou vydržíte několik vteřin. Postupně snižujte teplotu vody a naopak prodlužujte dobu sprchování. Otužujte se nejlépe každý den ráno.

Zaujal vás článek? Podělte se o něj s přáteli: