21.5.2020
Kategorie: Hubnutí

7 nejlepších cvičení na spalování kalorií

Pokud věnujete drahocenný čas vypocení tuků, je jasné, že chcete vědět, zda ta námaha za to stojí. Někteří lidé říkají, že kardio je dokonalý kalorický spalovač, zatímco jiní nedají dopustit na silový trénink.

Kardio vs silový trénink

Je pravdou, že lidé mají tendenci ztrácet více kalorií ve chvíli, kdy vykonávají kardio cvičení, jako je běh ve srovnání se silovým tréninkem. Ale závaží nebo anaerobní tréninky udržují naši nadměrnou spotřebu kyslíku po cvičení, což podporuje spalování kalorií po tréninku.

Důvod, proč silový trénink má takový prodloužený efekt spalování kalorií, je ten, že čím větší je intenzita, tím více kyslíku bude vaše tělo potřebovat po tréninku k regeneraci a opravě svalů. Sval je metabolicky nejaktivnější tkáň, takže čím více cvičíte, tím účinněji spalujete kalorie po celý den.

Která cvičení spalují nejvíce kalorií? Není překvapením, že vítězem je areobní cvičení, pokud chcete vidět výsledky rychle.

Čím více vážíte, tím více kalorií máte tendenci spalovat při konkrétním úkolu – ale do hry přichází také mnoho dalších faktorů, proto výpočet nebude nikdy přesný.

7 nejlepších cvičení pro hubnutí

1. Švihadlo

Spalování: 667–990 kalorií za hodinu, pokud skáčete rychlostí 120 přeskočení za minutu

Bonusové spalování: Zkuste použít švihadlo se závažím, abyste ještě více zapojili ruce a ramena.

2. Běh sprintem do kopce / schodiště

Spalování: 639–946 kalorií za hodinu

Bonusové spalování: Sprintujte 20 vteřin naplno a po té 40 vteřin poklusávejte nebo běžte rychlou chůzí.

3. Kickbox

Spalování: 582–864 kalorií za hodinu

Bonusové spalování: Ujistěte se, že budete udržovat odpočinkové období mezi údery a kopy. Zaměřte se na 30 sekund odpočinku po každých 90 sekundách cvičení.

4. Cyklické intervaly

Spalování: 568–841 kalorií za hodinu

Bonusové spalování: Přidáním intervalů s vysokou intenzitou během jízdy v ustáleném tempu nebo s nízkou intenzitou, se dodatečný se spalování ještě zvýší.

5. Běh

Spalování: 566–839 kalorií za hodinu při rychlosti 10 minut

Bonus spalování: Běhejte podle své tepové frekvence (tj. 7 z 10, pokud jde o úsilí), a budete i nadále spalovat další kalorie po zbytek dne.

Chcete-li během tréninku a po tréninku spalovat více, přidejte do běhu krátké části sprintu nebo rychlejší běh.

6. HIIT

Spalování: 554–822 kalorií za hodinu

Bonusové spalování: Tamir říká, že HIIT používající kettlebell může udržet spalování v chodu 36 hodin poté, co opustíte tělocvičnu. Abyste dosáhli nejlepších výsledků, ujistěte se, že mezi jednotlivými tahy nepřestáváte odpočívat.

Střídejte pohyby horní a dolní části těla, abyste mohli cvičit déle. Zkuste udělat sadu houpaček kettlebell, dřepů s kettlebellem a tlaků na kettlebell. Po dokončení tří sérií pak odpočívejte po dobu 15 až 20 sekund.

7. Rotoped

Spalování: 498–738 kalorií za hodinu (rychlým tempem)

Bonusové spalování: Aby se dosáhlo co největšího spalování, začněte 10 sekundami intenzivního šlapání (100 ot / min nebo více) a 50 sekundami odpočinku. Poté se přesuňte na 15 sekund sprintu a 45 sekund odpočinku a poté proveďte 20 sekund sprintu 40 sekund odpočinku. Nezapomeňte během postupu zvyšovat zátěž!

Zaujal vás článek? Podělte se o něj s přáteli: