20.6.2019
Kategorie: Sport

Baví vás házet frisbee? Vyzkoušejte discgolf

Discgolf je v Americe, kde v 70. letech vznikl, velice oblíbený sport, který si získává stále více příznivců i u nás. Discgolfová hřiště již najdete na mnoha místech i v menších městech, zejména v parcích nebo v přilehlých travnatých oblastech, které jsou pro stavbu discgolfového hřiště naprosto ideální. Pokud přes pozemek teče potůček, hru učiní ještě zábavnější a napínavější. Disgolfová hřiště ve většině českých měst jsou postavena pod záštitou obcí (asi 90%) a jsou veřejnosti přístupná zdarma.

V čem spočívá samotná hra?

Jak již napovídá samotný název sportu, jedná se propojení dvou zcela odlišných sportů – házení disku (frisbee) a golfu. Na discgolfových hřištích jsou nainstalované ocelové koše (jamky), ale při troše fantazie se dá ke hře použít pařez, strom nebo cokoliv zatlučeného do země, kam se můžete diskem trefovat. Hráči se trefují diskem do košů, pokud se netrefí nebo nedohodí, postaví se na místo, kde disk přistál a po odehrání soupeře pokračuje ve hře, dokud koš netrefí. Během hry můžete disky měnit podle druhu hodu, golfista mění takto hole. Disky se vyrábí na hod krátké i delší vzdálenosti, na různé směry a tvary letu. Když jako první přehážete celé hřiště s nejmenším počtem bodů, jste vítěz.

Při hledání vhodného místa na discgolfové hřiště nehledejte jen místa bez stromů, keřů apod. S nimi bude hra mnohem napínavější a zábavnější.

Nízká investice

Disky, které můžete použít ke hře nejsou nijak drahé (300 – 400 Kč) a u některých hřišť je možné je zapůjčit. Nejen proto je to sport ideální na rodinnou zábavu, pro děti i babičky a dědečky nebo se pobavit s partou přátel. Jednoduchá pravidla pochopí rychle i děti, nečeká na vás žádné dlouhé vysvětlování a můžete se hned pustit do hry.

Pokud vás hra chytne, můžete ji začít hrát i profesionálně. V Česku již několik let se pořádá kolem třiceti turnajů za rok. Mezi nejznámější patří turnaj ve Vesci nebo na Konopišti.

Zaujal vás článek? Podělte se o něj s přáteli: