14.12.2017
Kategorie: Cvičení

BOSU – zkuste cvičení s balanční polokoulí

Tento moderní doplněk, a zároveň pomůcku k cvičení snad již zná každá žena. Bosu se však nebrání ani muži. Jedná se o pomůcku, takzvanou balanční plošinu, která nezabírá příliš místa, a kterou si lze pořídit také domů. Cvičit tak lze už od televize…

Hledáte cvičení, kde se nejen zapotíte, ale také pobavíte?

… pak je Bosu tím pravým nástrojem. pravdou však je, že se užívá spíše při společenském cvičení. Původně však byla tato pomůcka vyvinuta pouze pro účely rehabilitace.

Může se zdát, že jde o zábavnou pomůcku a spíše o hru než cvičení, ale zkuste se udržet na této polokouli, či dokonce zkuste na ní předvádět nejrůznější výkony a cviky! Jde to opravdu obtížně, zejména pokud máte ochablé svalstvo.

Při cvičení na tomto pekelném stroji se doporučuje osobní trenér. Toho si však ne každá žena může dovolit, proto se stále častěji obracíme na domácí DVD s instruktáží, anebo docházíme do společenských center, která nabízejí hromadné cvičení s bosu koulemi.

Na co je tato polokoule dobrá?

Jednak nezná pohlaví – svaly potřebuje zpevnit jak žena, tak muž. Rovněž však nezná věkovou hranici.

  • posiluje svaly celého těla
  • procvičuje hluboký stabilizační systém
  • zapojuje hluboko položené svaly v oblasti trupu a zad
  • zpevňuje šlachy a vazy
  • zajišťuje lepší koordinaci pohybů a držení těla
  • má vliv na redukci tuku

Již po  první hodině pocítíte funkci tohoto přístroje. Při pravidelném cvičení pak zaznamenáte rovněž fyzickou změnu svého těla. Doporučujeme.

Zaujal vás článek? Podělte se o něj s přáteli: