13.7.2017
Kategorie: Cvičení

Co budete potřebovat na cvičení doma?

Jelikož dnes mnoho lidí nemá zkrátka čas někam dojíždět do posiloven a přeplněných fitness center, budují si vlastní posilovnu doma. Doma se přizpůsobíte svému času, a také nemusíte řešit svou náladu nebo zevnějšek. Které pomůcky by vám doma tedy neměly chybět?

TRX

Jedná se o modifikovatelný gymnastický kruh, který lze zavěsit na hrazdu i za zavřené dveře. Odporem je vaše vlastní tělo a při vhodně zvoleném úhlu končetin komplexně posilujete horní i dolní část celého těla. Cvičit můžete například kliky, přítahy, podřepy nebo výskoky a podobně. Jedná se však o technicky náročnější cvičení, které vyžaduje správné provedení, a právě proto by vám alespoň v úvodu neměl chybět zkušený trenér, kterého si dnes lze pozvat i domů.

Velký gymnastický míč

Velikost tohoto míče by měla výt taková, abyste ve vzpřímeném sedu kolmo na tento míč disponovali pravým úhlem v kolenou. Tak například osoba vysoká 180 centimetrů by měla pracovat s míčem o průměru pětašedesáti centimetrů. Tento gymnastický míč je výbornou pomůckou při balančních zpevňovacích cvičeních, perfektní je tak na stabilizační systém a břišní svalstvo.

Medicinbal

Kulatá činka, která zefektivňuje vaše domácí cvičení. Podávat si jej můžete kolem horních i dolních končetin v rámci posilování břišních svalů, případně jako nestabilní podložku při kliku a podobně.

Upozornění: Pro ženy je vhodná zátěž mezi jedním až dvěma kily, protože při vyšší zátěži může docházet k nežádoucím souhybům jiných segmentů těla. Pro muže jsou pak vhodné medicinbaly o rozmezí mezi třemi až pěti kily.

Step

Základní vybavení, které se používá při zahřátí organismu různými poskoky a přeskoky. Dále posiluje dolní končetiny, zejména pak hýžďové svalstvo. V rámci tipů na cvik doporučujeme výpady vzad, kdy stojíte jednou nohou celým chodidlem na stepu.

Terraband

Oblíbený elastický pruh o šířce přibližně deseti centimetrů a délce minimálně jeden metr. Tuto pomůcku lze přivázat o pevné a nehybné vybavení bytu, jako je například topení, díky čemuž vám vznikne multifunkční odporové náčiní, se kterým můžete posilovat prsní i zádové svalstvo.

Terraband však oceníte i při strečinku, například, když vhodně nastavíte úhel v kyčelním kloubu při protahování dolních končetin.

Tato sportovní pomůcka se prodává v různých barevných provedeních, přičemž barva určuje stupeň obtížnosti. Ženám se tak doporučuje červená nebo žlutá barva. Mužům zase modrá nebo černá.

Zaujal vás článek? Podělte se o něj s přáteli: