18.6.2015
Kategorie: Lifestyle, Zajímavosti

Burdž al-Arab aneb hotel pro bohaté

Burdž al-Arab je luxusní pětihvězdičkový hotel vzdálený 15 km jižně od Dubaje a 25 km od mezinárodního letiště. Otevřen byl slavnostně 1. prosince 1999. Zanedlouho poté, začal být označován lidmi jak „sedmi hvězdičkový hotel“. Mezi nejluxusnější hotely na světě patří dodnes. Tento hotel můžete znát také pod názvem plachetnice.

Je to druhý nejvyšší hotel na světě (měří 321 metrů).  Je vybudován na umělém ostrově. Od nejbližší pláže je asi 260 metrů a s pevninou hotel pojí soukromá cesta. V hotelu najdete i heliport, tenisové hřiště nebo restauraci s krásným výhledem na Perský záliv.

Provozovatelem hotelu je společnost Jumeirah Group. Tato společnost provozuje i několik dalších hotelů. To, že je to luxusní hotel dokazuje i to, že jsou zde pro všechny hosty k dispozici vozy značky Rolls-Royce nebo BMW i s osobním řidičem. V hotelu jsou i dvě prezidentská apartmá. K výzdobě hotelu bylo použito  10 000 m² plátkového zlata. A celá tato stavba stála jeden a půl miliardy dolarů. Taky tomu odpovídá cena. Za sedm nocí v apartmánu na osobu zaplatíte 165 990,- Kč. Přičtěte si k tomu stravu, dopravu a ostatní výdaje a dostanete se na pěknou částku. Ale ten pocit, že jste byli v tak luxusním hotelu, zahráli jste si tenis na kurtu, který je něco kolem 300 metrů vysoko, dali jste si jejich specialitu – humra a vyspali jste se v jedné z nejpohodlnějších postelí je k nezaplacení.

hotel_02

Kompletní vybavení hotelu:

Recepce (korálová akvária, vodopád s ledem a sloupy padající vody), 8 restaurací se všemi hlavními světovými kuchyněmi, 2 bazény, arabské lázně, masáže, solarium, sauna, parní lázně, vířivky, 2 kompletně vybavená fitness centra, aquapark, rozsáhlé konferenční a kongresové centrum, nákupní centrum, dětský klub, 24 hodinový servis

Obrázky převzaty z: www.jumeirah.com.

Zaujal vás článek? Podělte se o něj s přáteli: