7.2.2019
Kategorie: Hubnutí, Zdravá výživa

Bylinky a koření, které vám pomohou s hubnutím

Vše, co máte na talíři ovlivňuje vaše zdraví a vaší váhu. To ví asi každý. U mnoha potravin bylo prokázáno, že pomáhají v boji proti chutím, urychlují spalování tuku a usnadňují hubnutí. Vyzkoušejte naše tipy v boji s nadváhou.

Chilli papričky

Kajenský pepř je druh chilli papriček a přidává se jako koření do mnoha pokrmů. Obsahuje kapsaicin, který dodává papričkám jejich pálivou chuť. Kapsaicin podporuje zažívání, zvyšuje rychlost metabolismu a snižuje hladinu cukru. Zvýšenou rychlostí metabolismu spálíte kalorie rychleji. Výzkumy potvrdily, že mírně potlačuje chuť k jídlu.

Kurkuma

Kurkuma je hlavní složkou běžně užívané směsi kari koření. Hlavní složka kurkumy, kurkumin, způsobí větší zahřívání těla a tím se rychleji pálí kalorie.

Skořice

Pokud chcete zhubnout, jistě nevynechávejte ze svého jídelníčku skořici. Ta je často označována jako nejlepší přírodní spalovač tuku. Zahání pocit hladu a snižuje hladinu cukru v krvi. Po jídle, ochucené skořicí, se budete cítit déle plní.

Zázvor

Mnoho lidí ví, že zázvor je skvělým pomocníkem při chřipce a nachlazení. Konzumací zázvoru, stejně jako u papriček nebo kurkumy, dosáhnete zahřívání organismu a efektivnějšího spalování kalorií.

Kmín

Kmín patří mezi nejoblíbenější koření u nás je tomu dobře. Jeho používáním v jídle spálíte až třikrát více tuku v těle.

Káva

Tento nápoj svou typickou vůní patří do života většiny Čechů. Káva zahání hlad a pomáhá spalovat rychleji kalorie. Někteří trenéři doporučují si dát kávu se skořicí před cvičením, aby měla fyzická námaha větší efekt. Zkuste klasickou kávu vyměnit za zelenou. Její zrna nebyla pražená, proto obsahuje větší množství kyseliny chlorogenové, která může za úbytek tělesného tuku.

Ženšen

Ženšen se často považuje za základnu čínské medicíny. Mnoho studií naznačuje, že tato rostlina pomáhá v boji s nadváhou. Ovlivňuje tvorbu tuku a střevní mikroflóru.

Mějte na paměti, že bylinky ani koření vám nepomůžou zhubnout, pokud neupravíte svůj jídelníček a nepřidáte do svého života trochu pohybu. Mohou ale být skvělými pomocníky ve vašem boji.

Zaujal vás článek? Podělte se o něj s přáteli: