1.9.2016
Kategorie: Zdravá výživa

Červená řepa – pro jídlo i na pití

Snažíte se dodržovat správný životní styl? Dbáte kromě tělesného pohybu také na zdravý jídelníček? Který je pro správný životní styl velmi důležitý? Hledáte správné potraviny, které by vaše tělo dostatečně zásobovaly živinami a vitamíny a přitom skvěle chutnaly? Hledáte zdravé potraviny prakticky po celém světě? Jednu z nejlepších máte doslova na dosah ruky. Jedná se o červenou řepu.

Zelenina s nejvyšším obsahem živin, vitamínů a minerálů

Červená řepa je i v dnešní době velmi podceňovanou potravinou. Přitom patří z výživového hlediska mezi nejkvalitnější. Jako jedna z mála druhů zeleniny má vysoký obsah pro tělo potřebných látek. Je velmi bohatá zejména na křemík a draslík. Díky tomu posiluje svaly, cévy a kůži. Pomáhá také ke správné činnosti střev. Posiluje kosti a pomáhá zlepšovat využití bílkovin v těle. Navíc se dá konzumovat jak jako jídlo, tak jako pití. Mámeno vás tip na 1 skvělé jídlo z řepy a 1 pití.

Jídlo – pečená řepa

Skvělým jídlem, kde hlavní surovinou je červená řepa se připravuje v troubě. Řepu stačí oloupat, nakrájet na plátky, a položit na plech, osolit, opepřit, a posypat nasekanými vlašskými ořechy a potřít medem. Péct jen 30 minut. Po vyndání z trouby lze podávat s plátky sušené šunky. Červená řepa je jednou z mála potravin, které při tepelné úpravě téměř neztrácejí prospěšné látky. Lze upravovat pečením, vařením, dušením i smažením.

repa_01

Drink z červené řepy s bylinkami

Z červené řepy lze také připravit vynikající smoothie. Tato zelenina si díky své sladké chuti skvěle rozumí s většinou bylinek. Do smoothie k řepě lze přidat například bazalku, oregano, kopřivu, nezapomeňte ani na trochu citronové šťávy a nastrouhané kůry a vše rozmixujte tyčovým mixérem. Tento nápoj vydá za plnohodnotnou svačinu. Stačí jen půl litru 2x denně a máte o přísun vitamínů a minerálů postaráno.

repa_02

Zaujal vás článek? Podělte se o něj s přáteli: