18.8.2016
Kategorie: Lifestyle, Zajímavosti

Co pomáhá na spáleniny od sluníčka?

V letním období jeden z nejčastějších problémů – spálená kůže od slunce. Ať už jste se zapomněli chránit opalovacím krémem nebo jste podcenily intenzitu slunečních paprsků, spáleniny jsou vždy nepříjemné na každé části těla. Svědí, pálí a jsou velmi citlivé na dotek, kůže vysychá a je náchylná k odlupování. Co dělat, když se na slunku spálíte? Jaké jsou možnosti?

Základ je krém po opalování

Základní volbou je využití krému po opalování. V každé drogerii najdete desítky druhů od několika výrobců. Ne všechny krémy po opalování jsou ale dostatečně účinné. Některé druhy jsou vhodné jen pro ošetření mírně opálené pokožky, jiné pro závažnější spáleniny. Vždy si nejprve přečtěte, co kupujete nebo si nechte poradit. Nemáte doma krém po opalování a nechcete do drogerie? Existují i další možnosti.

popaleniny_01

Kyselina mléčná jako skvělý pomocník

Skvělým prostředkem pro zmírnění popálenin je kyselina mléčná. Ta dokonce dokáže působit protizánětlivě. Zarudnutí a ostatní příznaky spálení by měly do 48 hodin zmizet nebo se výrazně zmírnit. A jak kyselinu mléčnou používat? Různými způsoby. Lze využít bavlněnou látku namočenou v mléce, natřít postižené místo jogurtem, tvarohem, nebo syrovátkou. Všechny mléčné výrobky by se na pokožku měly dávat chladné.

Rozlišujte závažnost popálenin

Co se může na první pohled zdát jako banální popálenina, se může rychle změnit v mnohem závažnější zdravotní problém. Výše zmíněné rady a tipy jsou určeny jen pro méně závažné spáleniny, kdy došlo jen k zarudnutí kůže. Pokud se vám na postižených místech začínají vytvářet velké puchýře, místa nadměrně svědí, točí se vám hlava a máte závratě a nevolnost nebo dokonce zvýšenou teplotu a horečku, vždy vyhledejte lékaře a nechte si odborně pomoci.

I podceněním „obyčejné“ spáleniny můžete hazardovat se svým zdravím.

Zaujal vás článek? Podělte se o něj s přáteli: