26.7.2018
Kategorie: Sport

Discgolf: sport, který prověří vaší přesnost

Máte rádi společnost, pohyb a chcete si užít zábavu? Pak je tady discgolf. Tento druh sportu patří mezi velmi atraktivní sportovní disciplíny a nachází si stále více příznivců i jako volnočasová aktivita. Je to vlastně obdoba klasického golfu, avšak místo míčku hole se hraje s létajícím talířem a jamku nahrazuje speciální koš.

Je to druh sportu, který je vhodný pro všechny věkové kategorie a nabízí nejen zábavu, ale i pobyt v přírodě spojený nejen s fyzickou, ale i psychickou aktivitou. To vše podporuje dobrou tělesnou kondici a působí i jako prevence proti stresu. Výhodou je malá finanční náročnost.

Pravidla a cíl hry

Cílem hry je trefit létající talíř (disk) do koše s co nejmenším počtem hodů. Pokud nemáte koš a jste v přírodě, můžete využít třeba pařez nebo si vytvoříte na zemi kruhy pomocí kamínků. Průměrná vzdálenost jamky se pohybuje kolem 100 – 120 metrů a při dobrém tréninku ji časem zasáhnete pomocí tří hodů. Pro házení se používají různé tvary a velikosti disků a hráč si vybírá takový, který se mu hodí. Po prvním hodu od cílové čáry následuje další z místa, kam disk dopadl. Tak se pokračuje po tak dlouhou dobu, dokud hráč nezasáhne stanovený cíl.

Hřiště pro hru

Pro tuto aktivitu není potřeba žádné speciální hřiště. Lze ji hrát všude tam, kde je dostatek místa. Může to být v přírodě či v městském parku. Ideální je, pokud se na hřišti objevují různé druhy překážek (stromy, keře, malé vodní plochy), se kterými se hráči musí potýkat. Navíc mají na výběr z různých možností, jak cíle dosáhnout. Hráči tak musí ukázat svoje schopnosti logického uvažování a orientaci v terénu. Pro větší zábavu lze vybrat i terén s menším převýšením. Na hřišti bývá nejčastěji 9, 12 nebo 18 jamek. Je dobré jejich vzdálenost různě střídat. Vítězem je pak ten, kdo jej zdolá s nejmenším počtem hodů.

Zaujal vás článek? Podělte se o něj s přáteli: