Dopřejte si relaxační uklidňující koupel

Máte za sebou těžký náročný den plný stresu a už se nemůžete dočkat, až se za vámi zabouchnou dveře vašeho bytu, zahodíte tašku nebo kabelku a napustíte si vanu? Z hlavy vypustíte veškeré starosti, pustíte oblíbenou muziku, nalijete sklenku vína (s alkoholem ve vaně opatrně) nebo džusu a jediné, co chybí je vůně bylinek a jiných doplňků, které z vaší koupele vytvoří hotový relaxační ráj. Atmosféru doplňte o příjemnou hudbu a svíčky.

Heřmánek

Koupel ze sušeného heřmánku uklidní nejen vaši mysl, ale také svaly namožené po tréninku. Heřmánek působí proti křečím a pomáhá od bolestí hlavy. Do koupele použijte pouze pravý heřmánek, který obsahuje modrý olej chamazulen.

Levandulový olej

Levandule má svou specifickou vůni, která je ne každému příjemná. Kápněte pár kapek levandulového oleje do koupele (5 – 10). Její vůně podněcuje mozek k uklidnění a spánku.

Petitgrainový olej

Petitgrainový olej se získává destilací z některých druhů citrusu. Jeho účinky na uklidnění a proti nespavosti můžete využít i ve své koupeli. Postačí 5 – 10 kapek. Olej také stimuluje mozek, zlepšuje jeho koncentraci a paměť.

Růžový olej a lístky

Jemnou a romantickou koupel, která vám zlepší náladu a zklidní vaši mysl si uděláte s pomocí několika růžových lístků a 5 – 10 kapkami růžového oleje.

Meduňka

Uklidňující účinky meduňkového čaje jsou známé již dlouho. Meduňka má však protistresové a zklidňující účinky i ve vaší koupeli.

Kozlík lékařský

Kozlík lékařský působí nejen proti stresu, ale také proti křečím a namoženým svalům. Na rozdíl od jiných léčivých bylinek, se u kozlíku používá kořen a oddenek.

Jak připravit koupel z bylinek?

Pokud máte bylinky sušené, stačí je vložit do plátěného pytlíku a hodit rovnou do horké vody ve vaně. Bylinek by nemělo být více než jeden hrnek.

Čerstvé bylinky nechte 15 minut louhovat v horké vodě a odvar slijte do vany.

Zaujal vás článek? Podělte se o něj s přáteli: