1.6.2016
Kategorie: Lifestyle, PR, Zajímavosti

Dovolená bez střevních potíží

Dojmy z exotické dovolené mohou snadno zkazit střevní potíže. V některých zemích se jim vyhnete jen těžko. Jedná se zejména o oblasti v Africe (Egypt, Tunis a další), v Asii (Thajsko, Indie a další) ale i v dalších.

Připravte se na zažívací problémy

Střevní a zažívací potíže v tomto případě mohou zapříčinit viry, bakterie, paraziti ale také třeba stres. V cizině často dostanete do těla potraviny a látky, na které není vaše střevní mikroflóra zvyklá a nepopere se s nimi tak snadno jako doma. Problémy se obvykle projevují průjmy, bolestmi břicha, případně teplotami. Také proto je dobré svůj organismus na cizí prostředí připravit. Nejlépe tomu napomohou takzvaná probiotika. Probiotika máme v těle všichni, jen každý v jiném množství. Postarají se nejen o správné zažívání, ale také o vaši silnější imunitu.  Před dovolenou je tedy vhodné zvýšit množství probiotik ve střevech a pokud možno ji zkvalitnit.

01_Probiotika_prozdravi.eu_01

Probiotika

Probiotika jsou mikroorganismy, které sídlí v našem těle a starají se o správné trávení. Mimo jiné ale také zvyšují naši obranyschopnost. Přijímáme je v jogurtech, kefírech, zelí a dalších potravinách. Pokud ale potřebujete skutečně zvýšit příjem probiotik a chcete mít jistotu, že jste před odjezdem udělali pro svá střeva maximum, kupte si raději probiotika v lékárně. Ta se obvykle prodávají v tobolkách. Některé kmeny probiotik totiž v jogurtech nepřežijí. Aby byl výběr bakterií co nejpestřejší, je dobré přijímat jich několik druhů. Jedna tobolka probiotik obsahuje miliardy živých organismů z několika různých kmenů. Kromě toho dostanete také silnější imunitu, která zabrání například rýmě.

01_Probiotika_prozdravi.eu_02

A co dále?

Na dovolených v exotických destinacích se zároveň doporučuje dodržovat několik dalších zásad. Za hlavní zdroj nepříjemností lze v těchto zemích považovat vodu. Měli byste tedy především kupovat balené vody, u kterých raději kontrolujte neporušený uzávěr. Voda z kohoutku bývá zdrojem nechtěných bakterií. S tím souvisí také konzumace ovoce, které by mělo jít oloupat. Pokud se musí omýt vodou, opět riskujete střevní potíže. Ledové kostky, které plavou v nápojích vás osvěží, ale rovněž mohou být vyrobeny z kohoutkové vody. Za rizikové se považují také mléčné potraviny, zmrzlina a studené pokrmy.

Zaujal vás článek? Podělte se o něj s přáteli: