8.6.2017
Kategorie: Sport

Druhy sportů v kombinaci s výživou

Naše svalová tkáň je tvořena zejména bílkovinami. Pros svůj růst i regeneraci potřebuje dostatek výživových stavebních kamenů, které získává z potravy. Podíváme se, jakou výživu potřebují naše svaly v kombinaci s různými druhy sportů.

Rekreační sport

Rekreační sport v podobě pouhých třiceti minut pohybu denně přispívá organismu a snižuje riziko civilizačních onemocnění. Hydratovat organismus v průběhu jakéhokoli sportu je důležité pro náš výkon i zdraví. Rovněž po denním sportovním pohybu je nutné, doplnit tělo důležitými látkami, minerály, proteinem a zase vodou.

Kondiční cvičení

Kondiční cvičení je ideální pro tvarování naší postavy. Dále pro zvýšení výkonu a pro spalování tuků. Před samotným cvičením je však třeba doplnit tělu dostatek vody, minerálů, antioxidantů a bílkovin. Totéž po cvičení. Před samotným cvičením je vhodné alespoň 2 hodiny nic nejíst, abychom cvičili s prázdným žaludkem. Pokud je zapotřebí doplnit energii během cvičení, vhodné jsou nápoje a koktejly pro cvičení.

Vytrvalostní sporty

U vytrvalostního sportu myslete dostatečně předem na přípravu organismu na dlouhotrvající zátěž. Zase je třeba tělu doplnit vodu, minerály, antioxidanty a bílkoviny.

Jednu hodinu před tímto sportem vypijte proteinový koktejl, ať se nakopnete energií. Dvacet minut před si dejte ještě 2 dcl Isotonického nápoje a v průběhu vytrvalostního sportu doplňujte tekutiny, a sice  nejlépe 2 dcl každých dvacet minut. Pít můžete vodu nebo zase isotonické nápoje. Po výkonu si v rámci regenerace dejte proteinový nápoj a sacharidy. Při aktivitách delších než 2 hodiny lze doplnit energii i lehkou svačinkou, která však nezatíží žaludek, ideální je banán nebo proteinová tyčinka.

Silový sport

Silový sport předem rovněž vyžaduje zásobu výše uvedeného – vodu, sacharidy, antioxidanty a bílkoviny. Zde těsně před cvičením vypijte Guaranu, která vám dodá vyššího výkonu, a zároveň pomůže lépe spalovat tuky. Zase si během tohoto tréninku dopřávejte isotonický nápoj a po ihned do třiceti minut proteinový nápoj. Pro podporu štěpení tuků pak Guaranu nebo thermo nápoj podporující spalování.

Zaujal vás článek? Podělte se o něj s přáteli: