16.5.2019
Kategorie: Cvičení, Hubnutí, Sport

Efektivní cvičení při hubnutí

Toužíte se zbavit nějakých kil a konečně jste se rozhodli pro to něco udělat? Stravu máte prostudovanou, tak teď již jen stačí přidat nějaký pohyb. Po vyrýsovaných svalech netoužíte, i když úplně na silový trénink nezanevřete a občas si ho dopřejte. Ovšem na redukci existují vhodnější formy cvičení. Vyzkoušejte některé z našich tipů a uvidíte, že nabraná kila půjdou rychle dolů.

Cardio

Cardio cvičení probíhá zvýšením vaší tepové frekvence, při takovém cvičení začne tělo používat jako zdroj energie tukové zásoby. Spalovat tuky začne tělo asi po 20 – 30 minutách, ale spaluje ještě přibližně 40 minut po docvičení. Na internetu naleznete mnoho videí s cardio cviky nebo můžete zkusit spining, aerobic či cyklistiku.

Běh

Běh je jedním z nejvíce efektivních způsobů, jak zhubnout. Běhejte alespoň třikrát týdně 5km a výsledky se brzy dostaví.

Náš tip: Zkuste běhat formou tabaty. 40 vteřin utíkejte jako o život a 20 vteřin pomalu jděte. Časové intervaly si změňte podle sebe, ale dodržujte poměr 2:1.

Pokud budete při běhu zakopávat – tím nemyslíme padat, ale patami se „kopat do zadnice“ – vaše pozadí se bude mnohem rychleji zpevňovat. A naopak při předkopávání dostávají zabrat vaše břišáky. Střídejte klasický běh, předkopávání a zakopávání a brzy vám začnou padat kalhoty.

Hiit – vysoce intenzivní intervalový trénink

Hiit není opravdu pro každého. Jeho základem je toho odcvičit, co nejvíce, co nejrychleji v extrémně krátké době, což v dnešní hektické době mnoho lidí vítá. Ovšem tento náročný trénink se nedoporučuje cvičit často nebo dlouhodobě. Celý trénink trvá přibližně 20 minut. 5 minut se rozehříváte, pak nastane velice náročný trénink – na internetu naleznete mnoho videí nebo můžete tímto stylem běžet, jet na kole, veslovat. Na konci následuje protažení.

Při samotném cvičení hiitu se nehubne, ale až nějakou dobu po jeho dokončení, kdy přichází tzv. „efekt afterburn“. Hiit je až 9x efektivnější než cardio nebo silový trénink, ale mnoho sportovců ho používá pouze jako doplňkový.

Zaujal vás článek? Podělte se o něj s přáteli: