Granátová jablka jsou podle studií ideální zbraní proti stárnutí

Granátová jablka nejsou jen exotickou ozdobou pultů v supermarketu, ale podle studií se jedná o superpotravinu, která skvěle působí proti stárnutí. Honba za mladistvým vzhledem je zejména doménou žen, které se kvůli ní obracejí na umělé kosmetické přípravky, estetickou chirurgii nebo novinky z farmaceutického průmyslu. Málokoho by napadlo, že jedním z významných klíčů k mládí je konzumace čerstvých granátových jablek.

Jak působí proti stárnutí

An_opened_pomegranateJelikož jsou doslova nasycená prospěšnými látkami, byly jejich účinky zkoumány podrobněji. Pozoruhodná je zejména chemická sloučenina urolithin A, kterou granátová jablka obsahují. V těle má velmi významné protistárnoucí účinky. Jedním z hlavních faktorů stárnutí je zvyšující se množství dysfunkčních mitochondrií. Mitochondrie jsou v podstatě malými elektrárnami v našem těle, jsou zodpovědné za výrobu energie, která umožňuje našim svalům se pohybovat a celkově fungovat. V průběhu života se stane mnoho mitochondrií nefunkčních. I když je naše tělo umí recyklovat a obnovit, postupem času je tento proces stále pomalejší a počet nefunkčních mitochondrií se hromadí, to se projeví stárnutím a mnoha nemocemi, které s ním souvisí, například Parkinsonovou chorobou.

Fytosloučenina Urolithin A dokáže recyklovat dysfunkční mitochondrie a zabránit jejich hromadění. Granátová jablka disponují molekulami, které se do zmíněné sloučeniny transformují ve střevech při trávení. Vzhledem k tomu, že je Urolithin A jedinou známou sloučeninou, která dokáže zažehnout tento proces recyklace, je po granátových jablkách stále větší poptávka.

Granátové jablko pomáhá bojovat proti stárnutí i vysokým obsahem draslíku, vitamínu C a široké škály antioxidantů.

Další výhody granátového jablka

  • Pomáhá snižovat vysoký krevní tlak
  • Slouží jako ideální prevence cukrovky
  • Chrání proti plaku
  • Bojuje s určitými typy rakovinných buněk (zejména rakoviny prsu a prostaty)
  • Podporuje pocit sytosti
  • Snižuje riziko Alzheimerovy choroby
  • Pomáhá s útlumem i prevencí infekcí

Pravidelná konzumace granátových jablek může podstatně zlepšit kvalitu života a jejich účinky se projeví zejména při dlouhodobém užívání. Pokaždé, když pojedete kolem granátových jablek v supermarketu, vzpomeňte si na jejich zdravotní přínos.

Zaujal vás článek? Podělte se o něj s přáteli: