12.11.2018
Kategorie: PR

I zdravé menu může být chutné. Jak připravit oslavu plnou zdravého mlsání?

Chystáte se uspořádat párty či oslavu, ale neradi byste menu pojali tak, aby se po něm hosté cítili zle? Dobrý nápad – udělejte to pro jednou jinak. Stačí, když nahradíte „tradiční“ smažené řízky, česnekovou pomazánku a chlebíčky se salámem a bramborovým salátem pohoštěním zdravějšího charakteru. Z reakcí příbuzenstva a přátel nemějte strach – v případě vhodně zvolených pochoutek propadnou v úžas, že něco tak zdravého může být chutnější než klasické české nezdravé pohoštění.

Co na zdravou oslavu nepatří?

V prvé řadě zapomeňte na smažená jídla a majonézy. Nejsou zdravé a většina lidí se po nich cítí těžce. Zároveň není od věci nahradit sladké dezerty zdravější verzí, protože je to právě cukr, který je odborníky vnímán jako jeden z nejhorších „jedů“.

Co namazat na chlebíčky?

Mezi zaručené tipy na pohoštění patří chlebíčky s veggie pomazánkami. Jsou lehké a přitom velmi chutné. Zda si je připravíte sami podle některého z nepřeberného množství receptů, nebo vsadíte na již hotové výrobky, je na vás. Dobrou volbou může být i exotické avokádové pesto na tortile.

Na stole by neměly chybět mísy s ovocem a skleničky se saláty. Příprava je snadná a poměrně rychlá – podstatné je, aby byly ingredience čerstvé.

Čím uděláte radost dětem?

Co se týče pohoštění pro děti, chybu rozhodně neuděláte v případě některého z tzv. raw dezertů. Veganské zákusky bez rafinovaného cukru vás ohromí svou chutí a stoprocentně díky nim zabodujete i u dospělých.

Slané pohoštění není nezbytné

A čím nahradíte tolik populární brambůrky a slané tyčinky? Traduje se, že by slané pohoštění na oslavě chybět nemělo, ale existují i mnohem zdravější varianty s nižším obsahem soli. Anebo se slanému zcela vyhněte a pojměte zdravé pohoštění pro návštěvu formou oříšků a sušeného ovoce. Garantujeme vám, že na chipsy si nikdo ani nevzpomene.

Pokud se na přípravu netradičního pohoštění necítíte, obraťte se na odborníky. Vhodně zvolená cateringová firma zajistí studený i teplý raut, který bude skvěle vypadat a ještě lépe chutnat. Bližší informace najdete na caterings.cz.

Zaujal vás článek? Podělte se o něj s přáteli: