1.2.2018
Kategorie: Sport

Ideální zimní sport pro kardio? Začněte s běžkováním

Potřebujete posílit své srdce? Vydejte se na běžky! Tento sport není jen pro samotáře, ale rovnou pro celou rodinu, které zároveň posílí zdraví. Jaké jsou důvody pro to, vydat se na běžky?

Zdravé srdce

Běh na lyžích má oproti sjezdovkám výhody, doporučují jej totiž lékaři, protože se jedná o sport, který je lichotivý každému věku, ale také každému srdci. Kromě toho pomáhá efektivně zhubnout. Pojďte tedy na běžky! Běh na lyžích spadá pod nejkomplexnějších sportovní aktivity, kdy zapojujete do sportu celé tělo. Zatěžujete rovnoměrně celý pohybový a oběhový aparát a navíc jste na čerstvém vzduchu uprostřed hor.

Náhrada sedavého způsobu života

Jedná se o pohybovou aktivitu, která je optimální a kompenzuje sedavý způsob zaměstnání, Kromě toho jde o efektivní léčbu, anebo prevenci mnoha civilizačních chorob a stresu. Běžky navíc posilují lidské srdce a nejsou fyzicky náročné pro žádnou věkovou kategorii.

Léčba stresu

Kromě toho je tato pohybová aktivita perfektním lékem nejen pro naše ztuhlé kosti, ale také pro nemocnou duši. Zbavuje nás totiž stresu a psychosomatických nemocí. Běžky tak fungují jako duševní rehabilitace a léčba bolesti. Může se to zdát nepředstavitelné, ale pokud, dámy, trpíte na menstruační bolesti, běžte na běžky a uleví se vám. V opačném případě vyzkoušejte alespoň jógu.

Lékaři pacientům doporučují běžky

A to proto, že zlepší vaši fyzickou kondici, přispějí ke snížení nadváhy a šetří váš kloubní aparát. Také si protáhnete zádové svalstvo, odstraníte nerovnováhu, která je spojena se sedavým způsobem života a posílíte své srdce, cévy a dýchací ústrojí. Nakonec také dochází k relaxaci a zlepšení psychického stavu. při tomto sportu přitom rozhodně není třeba se přepínat a tlačit na pilu. Běžte si svým tempem a efekt bude naprosto stejný. Hodně zdaru!

Zaujal vás článek? Podělte se o něj s přáteli: