21.4.2020
Kategorie: PR

Infrasauna je lék na únavu a stres

Cvičíte, udržujete své tělo ve formě, ale stále přemýšlíte o tom, zda pro své zdraví děláte dost? Zkuste do svých plánů zařadit i infrasaunu. Její zdravotní účinky jsou totiž tak široké, že se možná podivíte, proč už ji doma dávno nemáte.

Když infrazáření léčí…

Nejdůležitější částí každé infrasauny jsou infrazářiče. Na trhu jich je několik druhů, pro jednodušší vysvětlení je lze rozdělit do dvou skupin:

  • širokospektrální zářiče, které umí vyzařovat celé spektrum infrazáření (A, B, C složku) a jejich účinky jsou nepodobnější slunečnímu záření
  • zářiče, které produkují jen některou část infrazáření (většinou 1 až 2 složky)

První druh infrazářičů má prokazatelné léčivé účinky a do domácí infrasauny je doporučují odborníci nejčastěji. Pokud najdete u některé sauny název Vitae, máte téměř jistotu, že obsahuje nejlepší infrazářiče.

Ty druhé, obyčejné infrazářiče, jsou levné, ale tím výpis výhod končí – jejich záření vás bude hřát podobně, jako byste si sedli k topení, ale léčivé účinky od nich nečekejte.

Zapomeňte na doktory, infrasauna vám pomůže být fit:

  • zbaví vás bolestí zad
  • podporuje krevní oběh a činnost srdce, snižuje krevní tlak
  • detoxikuje organismus a posiluje imunitní systém
  • čistí pokožku a zbaví vás pomerančové kůže
  • naučí vás odpočívat, zbaví vás napětí a stresu

V infrasauně se zahřívá přímo vaše tělo, nezahřívá se okolní vzduch. Proto mohou infrasaunu využívat i malé děti nebo vaše babička. Prodejně nejoblíbenější je infrasauna pro dva – je jen o kousek větší než klasická kabina pro 1 osobu, takže nezabere mnoho místa navíc a zároveň v ní nejste zcela sami.

Umístění infrasauny je překvapivě jednodušší, než by se vám zdálo. Protože nepotřebuje odvětrání, můžete ji mít například v ložnici, koupelně nebo v obýváku. Máte-li doma volný roh, bude se v něm skvěle vyjímat rohová infrasauna. A pro provoz stačí obyčejná zásuvka 220 V.

Chcete-li si infrasaunu prohlédnout a vyzkoušet, navštivte saunový showroom v Praze – Uhříněvsi, kde kromě infrasaun najdete i finské sauny, kombinované sauny nebo bio-sauny.

www.saunasystem.cz

Zaujal vás článek? Podělte se o něj s přáteli: