11.10.2018
Kategorie: Lifestyle, Zajímavosti

Jak bojovat proti vráskám?

Základ pro zdravou a krásnou pleť tvoří především pravidelná péče a správná životospráva. Stárnutí pleti a tvorbu vrásek sice neumíme zastavit, ale správnou péčí můžeme tento proces zpomalit.

Čištění pleti a vhodné kosmetické přípravky

Nutností v péči o pleť je její každodenní čištění. Večer je potřeba odstranit make-up i nečistoty, které se na ní za celý den usadily. Velký význam má i používání nočního krému, který obsahuje složky podporující seberegeneraci pokožky. Pokud chcete používat kvalitní krémy, vybírejte takové, které jsou bez parfemace nejsou přibarvovány.

Velmi jemné vrásky se začínají objevovat kolem třicátého roku a jsou způsobeny zhoršující se elasticitou vláken v kůži.

Dostatečný a kvalitní spánek

Během spánku dochází k regeneraci nejen našeho těla, ale i pokožky, která také nabírá svěžest.

Vhodný a zdravý životní styl a životospráva

Cigarety, alkohol a velké množství kávy vaší pleti v žádném případě neprospívá. Čokoládu a sladkosti zkuste nahradit ovocem a do jídelníčku zařaďte i více zeleniny. Také pohyb vašemu zdraví prospěje. Velmi důležitý je i dostatečný přísun tekutin, kvalitních tuků a vlákniny.

Kvalitní tuky získáte z obilných klíčků, sezamového semínka nebo mořských plodů. Mezi významné antioxidanty, které mají vliv na vzhled pokožky, patří polyfenoly, které naleznete v zeleném čaji.

Tekutiny

Stárnutí pokožky a tedy i tvorbu vrásek urychluje nedostatečný přísun tekutin. Mezi ideální nápoje patří nejen výše jmenovaný zelený čaj, ale čaje bylinné nebo minerální a pramenitá voda.

Pozor na UV paprsky

Pokud patříte mezi vyznavače slunečních paprsků, nezapomeňte na ochranu před UVA a UVB paprsky. UVA záření je více nebezpečné, neboť proniká hlouběji do kůže, kde způsobuje nejen její předčasné stárnutí, ale i vrásky, pigmentové skvrny a další kožní nedostatečnosti.

Zaujal vás článek? Podělte se o něj s přáteli: