1.10.2018
Kategorie: PR

Jak dokonale vyčistit spodní prádlo a zbavit ho bakterií?

Jak často byste měli měnit spodní prádlo? Každý den, a někdy i častěji, například po sportovním tréninku. Důvod je prostý – spodky absorbují vlhkost a poté se na nich rychle množí nežádoucí mikroorganismy v podobě bakterií a kvasinek. Spousta lidí však výměnu prádla zanedbává a nepřikládá tomuto důležitému hygienickému procesu žádnou váhu. Pokud je to i váš případ, měli byste změnit přístup. Jinak se vám může stát, že se brzy dostaví nepříjemné zdravotní problémy.

Výměna špinavého prádla za čisté by měla být naprosto samozřejmá, ale spousta lidí – především mužů – si pod pojmem „špinavé“ představí pouze viditelné skvrny. Případně si myslí, že jejich kvalitní pánské spodní prádlo tak často měnit nepotřebuje. Což je samozřejmě chyba, protože bakterie milují téměř všechny typy tkanin. Když se množí, způsobují podráždění pokožky a často i mnohem vážnější potíže.

Alfou a omegou hygieny je pravidelné sprchování. Voda vás zbaví viditelných i méně viditelných nečistot i zápachu, který možná nevnímáte, ale lidé ve vašem okolí ano. Mít na sobě stylové trenýrky Styx je samozřejmě v pořádku, ale i ty začnou po několika dnech zapáchat… Sprchování slouží jako účinná prevence před infekcemi, záněty a dalšími komplikacemi.

Co se týče spodního prádla, možná vás překvapí, že vyprat ho obvykle nestačí. Pračka je sice vnímána jako místo, kde se oblečení čistí, ale ve skutečnosti je obvykle semeništěm bakterií všeho druhu. Ty se při praní spodního prádla usazují ve všech zákoutích bubnu a není snadné se jich zbavit.

Jak se bakterií ze spodního prádla bezpečně zbavíte?

Smiřte se s tím, že klasický prášek si s bakteriemi neporadí. Spodní prádlo byste měli čistit v rámci programů s teplotou vody 70 °C a více. Stačí deset minut a bakterie se zničí. Bohužel ne všechny materiály takové praní umožňují.

Další možností je sušení spodního prádla v sušičce – opět však musíte nastavit program o vyšší teplotě, což nemusí svědčit životnosti prádla. To samé platí o žehlení.

Jako nejšetrnější se jeví dezinfekce UV zářením, tedy hezky na sluníčku. Pokud se však bojíte, že vaše nové pánské spodní prádlo Diesel vybledne, zbavte se bakterií již při samotném praní pomocí šetrného dezinfekčního přípravku do pračky.

Zaujal vás článek? Podělte se o něj s přáteli: