11.7.2019
Kategorie: Hubnutí, Zdravá výživa

Jak pomáhá oves při hubnutí?

Potravin, které pomáhají zbavit se nadbytečných kilogramů existuje nespočet. Mezi nejznámější a nejvíce používané patří právě oves. Tato obilnina je často používaná ve všech typech zdravých jídelníčků v podobě ovesných vloček, které vznikají loupáním s obilek, které se napařují. Pak se obilné zrno vystaví na pár hodin vlhku a v sušárně vysuší. Tímto procesem se zabrání vzniku nepříjemné hořké a žluklé pachuti a naopak vznikne typická ořechová vůně ovesných vloček.

Jak vznikají ovesné vločky?

Rotové válce rozlisují spařená ovesná jádra, která se předtím nařežou na kousky. Instantní vločky se vyrábí již z ovesné mouky a můžete je použít ihned k uvaření rychlé snídaně v podobě ovesné kaše.

Důležité bílkoviny

Bílkoviny by neměly chybět v jídelníčku nikoho, ovšem při redukci, sportování nebo větší fyzické zátěži je jejich příjem velice důležitý. Kromě vysokého obsahu bílkovin, obsahují také velké množství nenasycených mastných kyselin, slizových látek, vitamínů B1, B6 a E, železa a vápníku, fosforu a lecitinu. Obsahují dostatečné množství sacharidů, které vám dodají energii na celý den. Ovesné vločky představují ideální snídani pro každého, kdo touží po hezkém štíhlém nebo vyrýsovaném těle.

Zdravotní přínosy

Kromě pozitivního přínosu pro vaši postavu, která je také, kromě bílkovin, zapříčiněna lehce rozpustnou vlákninou, pomáhá tato vláknina udržovat v normálu glukózu a cholesterol v krvi. Pokud vás trápí vysoký krevní tlak nebo zvýšená funkce štítné žlázy, jsou ovesné vločky pro vás ideální.

Pozor na kupované vločky

Někteří výrobci lákají ve svých reklamách spotřebitele na zdravou snídani v podobě müsli, což je u některých výrobců velmi zavádějící. Müsli se většinou skládá z ovesných a pšeničných vloček a dalších příchutí. Mnozí z nich do nich přidávají obrovské množství rafinovaného cukru po kterém určitě nezhubnete a ani ho nestihnete za den spálit. Porovnávejte tabulky se složením na obalech a vybírejte se sníženým obsahem cukru. Zapékané müsli sice vypadá na první pohled nevinně, ovšem zapéká se na oleji, který není prospěšný ani vašemu hubnutí, ani vašemu zdraví.

Zaujal vás článek? Podělte se o něj s přáteli: