22.9.2016
Kategorie: Lifestyle, Relax - odpočinek

Jak správně vybrat wellness pobyt?

V dnešní hektické době je slovo wellness jedním z nejpoužívanějších. Víte ale, co vlastně znamená? Volně přeloženo je to maximální blahobyt. Vyjadřuje stav, při kterém by mělo dojít k uvolnění těla i mysli. Pokud se jedná o wellness pobyt, mělo by na jeho konci být vaše naprosté uvolnění. Problém je, že nějaký typ wellness pobytu nabízí dnes mnoho různých zařízení, takže je dost těžké si vybrat. Máme pro vás několik rad, jak se v široké nabídce orientovat, abyste vždy vybrali ten nejlepší pobyt pro vás!

Cena nesmí být na prvním místě

Sehnat se dá pobyt i za několik set korun. Cena ale nesmí být tím, co bude hrát ve výběru hlavní roli. Musíte se zaměřit na obsah wellness pobytu. Sami musíte vědět, co potřebujete. Pokud vás například trápí bolesti zad, vyberte si nabídku, která obsahuje masáže či koupele. Na bolestivé klouby pomohou zábaly či pobyt v termálních lázních apod. Toužíte-li hlavně po pohodě, volte speciální nabídky, jako je například pobyt v pivních lázních apod. Dále je třeba se zaměřit na místo. Určitě jsou lepší volbou pobyty v hotelu či penzionu, odkud je to kousek do přírody.

wellness_01

Neomezuje se jen na ČR

Na wellness můžete vyrazit do některého z českých hotelů či penzionů, ale byla by škoda se omezit jen na jejich nabídku. Za srovnatelnou cenu se dají sehnat báječné pobyty u našich sousedů. Vyrazit tak můžete třeba do Maďarska či na Slovensko. Pokud máte rádi aktivní pohyb a nechcete celý čas trávit jen na hotelu, vyrazte do Rakouska. Užijete si například túry malebnou alpskou krajinou.

wellness_02

Kde hledat nejvýhodnější nabídku?

Nejvíce pobytů najdete na slevových portálech. U nich se vyplatí rychle reagovat, protože většinou se jedná o časově omezené nabídky. Je dobré se také dívat na oficiální stránky hotelu či penzionu a sledovat jejich speciální akce. Při výběru také sledujte reference od lidí, kteří absolvovali pobyt před vámi.

Zaujal vás článek? Podělte se o něj s přáteli: