16.7.2020
Kategorie: Relax - odpočinek

Jak vzít své duševní zdraví do vlastních rukou

Každý má občas chvíle, kdy se necítí psychicky nejlépe. Život na vám někdy hází klacky pod nohy, což může mít vážný dopad na vaše duševní zdraví. I když to nemusí vždy znamenat, že trpíte depresemi a úzkostí, duševní pohoda je také důležitá.

Zasloužíte si cítit se dobře a užívat si stabilní úrovně duševního zdraví. Někdy se můžete cítit, jako byste neměli žádnou naději – že jste v tomto cyklu navždy zaseknutí. Ale nemusíte být. K tomu vám pomohou naše tipy.

Rozhodněte se cítit dobře

Začněte tím, že se budete chtít ujistit, že se budete cítit dobře. Nestane se to jen tak. Mlha neodejde, dokud to taky neřeknete. Jednoduchý akt volby cítit se dobře může být nesmírně silný.

Upřednostňujte relaxaci

Pak se budete chtít více snažit relaxovat. A to neznamená, že rolování v telefonu v posteli! Opravdu relaxujte. Čtení nebo horká vana, procházka, jóga nebo něco, co vám pomůže.

Komunikujte s okolím

Nyní, pokud víte, že to, co se děje, je pro vás docela intenzivní, možná budete chtít oslovit okolí a získat pomoc. Někdy stačí mluvit s přítelem – ale možná budete muset jít ještě o krok dále. Hledání toho nejlepšího poradenského servisu by pro vás mohlo být perfektní. Mluvit s profesionálem o tom, co se děje, vám může pomoci zvládnout vaši mysl mnohem více a najít pocit klidu.

Pečujte o své tělo

Možná si to nemyslíte, ale vaše fyzické zdraví může skutečně ovlivnit vaše duševní zdraví. A to může být skvělá věc. Cvičení má tolik výhod , ale jednou z nich je mentální jasnost, kterou získáte. Může to opravdu posílit vaše myšlení, takže cvičení může být opravdu důležité.

Meditujte a buďte ohleduplní

Nakonec se budete chtít ujistit, že se snažíte být tak všímavý, jak jen můžete. Což je těžké, když máte na mysli spoustu různých věcí. Pokud se však můžete snažit být více všímaví, pomůže vám to relaxovat. Pokud jste dosud meditaci nepraktikovali, měli byste začít. Je to skvělé, protože vám pomůže uvolnit se a vypnout mysl.

Zaujal vás článek? Podělte se o něj s přáteli: