30.1.2020
Kategorie: Cvičení

Jak začít s fitness?

Zdravý životní styl je mezi lidmi stále více oblíbený. Stezky jsou plné běžců, posilovny se plní a v obcích přibývají workoutová hřiště. Rozhodli jste se také podlehnout fitness trendu a nevíte, odkud začít? Zahájení fitness programu může být jednou z nejlepších věcí, kterou můžete udělat pro své zdraví. Fyzická aktivita může nakonec snížit riziko chronických onemocnění, zlepšit rovnováhu a koordinaci, pomoci zhubnout a dokonce zvýšit vaši sebevědomí. Tyto výhody můžete sklízet bez ohledu na svůj věk, pohlaví nebo fyzické schopnosti.

Jak střídat aerobní aktivitu a silový trénink?

Nejméně 150 minut střední aerobní aktivity nebo 75 minut intenzivní aerobní aktivity týdně, nebo ekvivalentní kombinace střední a intenzivní aerobní aktivity podle vašich fyzických možností.

Silový trénink všech hlavních svalových skupin nejméně dvakrát týdně, jinak trénink ztrácí smysl.

Pokud však chcete pouze rýsovat svaly, stačí aerobní aktivita pouze před zahájením silového tréninku, alespoň 20 minut na prohřátí svalů.

Neodkládejte cvičení na zítra, začněte hned

Pravidelné cvičení vám může pomoci kontrolovat vaši hmotnost, snížit riziko srdečních chorob a některých druhů rakoviny a posílit vaše kosti a svaly. Budete mít více dobrou náladu a omládnete. Ale pokud jste nějakou dobu nic nevykonávali a máte zdravotní problémy, možná budete chtít mluvit se svým lékařem před zahájením nové fitness rutiny.

Když navrhujete svůj osobní fitness program, zvažte své fitness cíle. Přemýšlejte o tom, co se vám líbí a nelíbí, a poznamenejte si své osobní překážky. Pak zvažte praktické strategie pro udržení kondičního programu na správné cestě.

Zahájení fitness programu je důležité rozhodnutí, ale nemusí to být ohromující. Pečlivým plánováním a stimulací si můžete udělat z fitness zdravý zvyk, který trvá celý život.

Zaujal vás článek? Podělte se o něj s přáteli: