9.8.2018
Kategorie: PR

Jak zpomalit stárnutí pokožky? Začněte ji dostatečně hydratovat

Touha po nekonečném mládí je stará jako lidstvo samo. Stárnutí trápí především ženy, které se ze všech sil snaží tento přirozený proces zastavit. Bohužel bezúspěšně. Nejvíce se projevuje na obličeji, který ztrácí původní kontury a elasticitu. Opravdu neexistuje způsob, jak tomu zabránit?

Špatná zpráva je, že stárnutí pokožky nezabráníte. A ta dobrá? Proces můžete výrazně zpomalit. Budete-li dodržovat následující pravidla, nebudete potřebovat plastické operace. Naprosto zásadní je důkladná hydratace.

Vše, co byste měla vědět o hydrataci pleti

O hydrataci pleti jste již jistě někde slyšela. Tak proč se radami odborníků neřídíte? Nedostatečně hydratovaná pokožka je jedním z nejčastějších “beuaty přešlapů” – a přitom stačí dodržovat pitný režim (hydratace zevnitř) a zároveň si pomáhat vhodně zvolenou kosmetikou (hydratace pleti zvenčí).

Nedopřejete-li organismu dostatek tekutin, výrazně zpomalíte tělní procesy, což se viditelně projeví na stavu vaší pokožky. Pravidelný příjem tekutin je ovšem důležitý také z jiných důvodů – buňky vodu potřebuji pro přepravu důležitých látek a odvod zplodin. Neobejde se bez ní ani trávící systém.

Na pokožce se nedostatek vody projevuje tvorbou vrásek, a to i v poměrně mladém věku. Proces hydratace je nezbytný pro všechny druhy pletí včetně přecitlivělé a mastné. Chcete-li mít jistotu, že nevyhodíte peníze za kosmetiku, která se efektivně jen tváří, dejte na doporučení předních dermatologů a vyzkoušejte hydrataci pokožky pomocí některého z produktů z řady Hydrabio (vyrábí Bioderma).

Nezapomeňte se vždy důkladně odlíčit

Odstraňování make-upu a dalších nečistot je časově náročné a nikomu se nechce před zrcadlem trávit více času, než je nezbytně nutné. Přesto každodenní čištění nepodceňujte a věnujte mu dostatek pozornosti. Vaše pleť vás odmění zdravým a trvale krásným vzhledem. Ženy, které význam odlíčení podceňují, na to doplácí již zmíněnými hlubokými vráskami.

Pozor na intenzivní sluneční paprsky

Se sluníčkem buďte kamarádka, ale zároveň mu stanovte mantinely. Sluneční záření je nezbytné ke stimulaci organismu k produkci vitamínu D, ovšem jeho přemíra vede k předčasnému stárnutí kůže. Nezapomeňte si proto pořídit kvalitní opalovací kosmetiku a se sluněním to nepřehánějte.

Peeling ano, ale…

Pokožce byste měla pravidelně dopřávat bylinkovou kůru, ale nepřehánějte to. Odstranění odumřelých buněk je důležité pro efektivnější obnovu a regeneraci kůže, ale neměla byste se k němu uchylovat až příliš často.

Na co určitě nezapomenout?

Spousta žen zapomíná na partie, které o věku vypovídají snad ještě více než obličej. Jedná se o krk a dekolt – nezapomeňte se o ně starat pomocí výživných a regeneračních masek. Výsledky na sebe nenechají dlouho čekat a příjemně vás překvapí.

Zaujal vás článek? Podělte se o něj s přáteli: