24.4.2020
Kategorie: PR

Jak zůstat v kondici aneb Oblečte oblíbené džíny i po karanténě!

Zavřeli nám fitka a sportovní haly, ledničku ale naopak otevíráme dost často. Netrapte tělo nezdravými polotovary a přemýšlejte nad tím, co jíte. Vezměte si na pomoc třeba internety a hýbejte se i doma na podložce. Někteří lektoři přijdou až k vašemu gauči. Kde konkrétně čerpat inspiraci? Poradíme.

Nemusíte zběsile počítat kalorie, vystačíte si se zdravým rozumem

V posledních dnech jsme většinu času zavření doma, a to s sebou přináší spoustu nástrah. Přiznejme si to, každý z nás má větší tendenci navštěvovat ledničku nebo kouzelné šuplíky s dobrotami. A to většinou nedopadá dobře. Jaké je tedy řešení? Chce to režim, vždyť až 70 % úspěchu tvoří správné jídlo!

Nemusíte hned krabičkovat jako fitness sportovec, alespoň základní úprava jídelníčku je ale na místě. Naučme se porozumět tomu, co nám jednotlivé potraviny přináší. Teď na to máme opravdu čas.

Co je alfou a omegou zdravé výživy a pohybu? Energetická bilance! Pokud chcete hubnout, příjem energie musí být nižší než její výdej. U přibírání na váze je to naopak, tedy vyšší příjem než výdej.

Nevybírejte regály s nezdravými polotovary, tím tělo nepotěšíte. Raději odlehčete jednotlivá jídla a soustřeďte se na kvalitní bílkoviny. O pravidelné konzumaci zeleniny a ovoce už bychom možná ani nemuseli mluvit, ale opakování je matka moudrosti. A v případě stravování to platí dvojnásob. Nepříjemná izolace také vybízí k vyšší konzumaci alkoholu. Neřešte špatnou náladu kalorickým drinkem, pojďte se raději hýbat!

Hýbejte se, stačí vám obyčejná podložka

Vyvážený jídelníček sám o sobě nestačí. Vaše imunita a psychické zdraví ale bude vzkvétat, když tělu dopřejete dostatek pohybu. A nebojte se, jde to i v domácích podmínkách. Sice nám zavřeli fitka, ale naštěstí máme internet!

Právě na internetu najdete nespočet videí, podle kterých si procvičíte celé tělo. Nezáleží na tom, jestli se zapotíte při kardiu nebo raději dáte přednost protažení při józe. Vybere si skutečně každý, navíc většinou nepotřebujeme ani pomůcky a bohatě si vystačíme s podložkou.

Společné online cvičení dokáže namotivovat

Mrkněte na sociální sítě svého oblíbeného fitness centra nebo trenéra. Například brněnské Kantorfitness pořádá na svém Instagramu každý všední den online lekce. Pokud naopak hledáte něco klidnějšího, zkuste instagramový profil jógového studia Namastery. Pustili se také do streamování. Společné online cvičení s vaším oblíbeným lektorem vás opravdu nakopne!

A hlavně převlékněte bavlněné tepláky. I hezké a kvalitní funkční oblečení vás může motivovat do cvičení. V kamenném obchodě si teď nové kousky nepořídíte, ale internetové obchody jedou bez přestávky. Vybavte se pohodlnými legínami a nezapomeňte ani na kvalitní funkční tričko nebo sportovní tílko.

Zaujal vás článek? Podělte se o něj s přáteli: