10.3.2016
Kategorie: Sport

Jaká raketa na tenis vám bude nejvíce vyhovovat?

Rozhodli jste se letos začít více sportovat a vyzkoušet i sporty, ve kterých dosud nemáte zkušenosti? Padla vaše volba na tenis, u kterého vás láká možnost variabilní hry, kombinace dobrého pohybu a správných úderů? Abyste začali s tenisem, potřebujete hlavně odpovídající raketu, také míčky a správnou obuv. Jak ale správně vybrat raketu, která bude vašim potřebám nejlépe vyhovovat?

Existují pravidla, kterých je vhodné se držet

Výběr tenisové rakety by rozhodně neměl být ukvapený a bez rozmyslu. Rozhodně se nevyplatí vybrat první raketu, která vám přijde v obchodě pod ruku. Nevybírejte raketu ani podle toho, zda je na obalu zobrazen váš oblíbený hráč. Když si vyberete raketu, na které nezobrazen Roger Federer, ještě to neznamená, že budete jako on hrát. A pozor. U raket neplatí, že čím dražší si vyberete, tím lépe se vám s ní bude hrát. Dražší rakety mají vlastnosti vhodné pro pokročilé hráče a začátečníkům vůbec nemusí vyhovovat.

14_fitfin.cz_tenis_01

Váha rakety, velikost hlavy a vyvážení

Tyto 3 parametry by vás při výběru rakety měly zajímat nejvíce. Váha ovlivňuje manipulaci s raketou, velikost hlavy udává velikost plochy pro ideální trefení míčku. Čím větší hlava, tím větší plocha pro ideální trefení, ale nižší cit pro samotný míč. Vyvážení do ruky je důležité pro celkovou ovladatelnost rakety a schopnost kombinace úderů.

Jaký typ rakety je nejvhodnější pro začátečníky?

Hlava rakety pro začátečníky se doporučuje 660cm2 a větší. Větší plocha = více vrácených míčů. Ideální je nižší váha, protože pro raketu a jednotlivé údery nemají začátečníci ještě tolik citu. Co se týče vyvážení rakety, to by mělo směřovat více do ruky, nikoliv do hlavy rakety.

14_fitfin.cz_tenis_02

Jste agresivní nebo technický hráč?

Velmi důležitý je také výplet rakety. Ten závisí především na stylu vaší hry. Agresivní hráči, kteří mají svou hru založenou na útočném stylu a tvrdých ranách od základní čáry volí tvrdší výplet. Pokud bude pro vaši hru spíše charakteristická technická hra, založená na větších rotacích míče a střídání úderů, zvolte měkčí výplet.

Zaujal vás článek? Podělte se o něj s přáteli: