7.3.2019
Kategorie: Hubnutí

Jaké čaje jsou nejlepší pro hubnutí?

Vánoční obžerství je téměř za námi a mnoho lidí nedopne kalhoty a jiní povolují o dírku své pásky na kalhotách. Stoupat na váhu se většině nechce. Slovo „hubnutí“ se stane nejhledanějším slovem ve většině vyhledávačích. Hýbejte se, nejezte večer a omezte sladká a smažená jídla jsou rady, které každý zná a není o tom třeba psát. Pokud jíte zdravě a máte dostatek pohybu, můžete své hubnutí podpořit různými doplňky nebo vyzkoušejte různé čaje, které spalování tuků urychlí a jsou tak skvělými pomocníky v boji s nadváhou.

Zelený čaj

Zelený čaj je hned po černém čaji nejznámější po celém světě a je spojen s mnoha zdravotními přínosy. Je to také jeden nejefetktivnějších čajů pro hubnutí. Existují studie, které dokazují, že pravidelným pitím zeleného čaje se sníží vaše hmotnost i tělesný tuk. Zelený čaj obsahuje velké množství katechinu, který jsou typem antioxidantů. Zrychlí váš metabolismus a tím urychlí spalování tuků. Stejný účinek má také Matcha, vysoce koncentrovaný prášek vyrobený ze zeleného čaje.

Červený čaj

Červený čaj, nebo také známý jako puerh tea, vzniká úplnou oxidací černého čaje. Má příjemnou nasládlou chuť. Studie ukazují, že pitím červeného čaje můžete snížit hladinu cukru v krvi a také hladinu triglyceridů. Celkově napomáhá k úbytku tělesné hmotnosti.

Černý čaj

Existuje mnoho typů a druhů černého čaje. Několik výzkumů ukázalo, že i černý čaj může mít vliv na snížení vaší váhy. Černý čaj obsahuje flavony, které pomáhají snížit nejen hmotnost, ale také obvod pasu a celkové BMI.

Polozelený čaj

Polozelený čaj, správně oolong čaj je stupněm oxidace někde mezi černým a zeleným čajem, pokud jde o chuť a barvu. Oolong čaj také napomáhá rychlejšímu spalování tuků a úbytku hmotnosti zrychlením metabolismu.

Bílý čaj

Bílý čaj vyniká svou originální jemnou chutí, která je způsobena brzkou sklizní čajových lístků. Bílý čaj, stejně jako zelený obsahuje stejné množství katechinů, které přispívají ke snížení hmotnosti. Studie prokázaly, že extrakt z bílého čaje pomáhá k rozkladu tukových buněk a zabraňuje tvorbě nových tukových buněk.

Bylinný čaj

Bylinné čaje jsou tvořené z různé směsice bylin a ovoce a nevyrábí se z listů Camellia sinensis jako všechny předchozí čaje. Bylinkových čajů na hubnutí existuje mnoho druhů. Mezi nejúčinnější patří rooibos čaj, který zrychluje metabolismus a napomáhá efektivnějšímu hubnutí.

Zaujal vás článek? Podělte se o něj s přáteli: