27.4.2017
Kategorie: Cvičení

Jaké cviky se dají dělat na trampolíně?

Připravte se na svůj první skok! Budete překvapeni mírou spalování kalorií. Za půl hodiny skákání můžete setřást až 160 kalorií. Díky tomuto úžasnému a zábavnému provedení se cvičení nestane rutinou. Všichni známe nepříjemné sedy-lehy, kdy nás bolí záda. Cvičení na podložce není pro každého, ale trampolínka by vás mohla začít bavit.

Jsou různé verze a mini trampolínku oceníte jistě i na zahradě. Skákat si tu můžete, jak je libo. A v zimě? Zajděte si do tělocvičny, ať se také hýbete. Skákání na trampolíně zařaďte do programu tak třikrát týdně a danou sekvenci nejméně třikrát opakujte. Zde máte návod:

Základní postoj

trampolínkaPostavte se na trampolíně s nohama cca 15 cm od sebe a pokrčte paže, lokty držte u těla. Kolena mírně ohněte a lehce se odrazte nahoru a dolů. Nemusíte skákat vysoko, stačí pár centimetrů. Opakujte 30 x.

Další cvik posiluje srdce a dodává pevnost tělu

Opět se postavte na trampolínu s nohama mírně od sebe, tentokrát dejte ruce v bok, kolena mírně pokrčte a odrážejte se bříšky chodidel. Možná si pamatujete běh na místě z tělocviku. Tak tentokrát to zkuste na trampolíně. Pravé a levé koleno postupně střídejte a zdvihejte do úrovně vašich boků. Opakujte 60 x, 30 x na každou nohu – pokud je to na vás moc, zvolněte a určete si své tempo.

Dřepy na trampolíně

Díky tomu, že trampolína je svým povrchem nestabilní, musíte zapojit svaly, které tím posílíte. Jednoduchý princip, maximální výsledky! Postavte se na trampolíně s nohama u sebe a ruce dejte podél těla. Při větším výskoku dejte nohy od sebe – zkuste více, než je šíře ramen. Když se vracíte, podřepněte. Stehna by měla být rovnoběžná se zemí, jako byste si chtěli sednout na židli. Paže jsou v pozici předpažení. Opakujte 20x.

Zaujalo vás cvičení na trampolínkách? Pak ho rozhodně vyzkoušejte. Než si koupíte vlastní trampolínu, můžete si zaplatit hodinku někde ve fitness centru.

Zaujal vás článek? Podělte se o něj s přáteli: