25.8.2016
Kategorie: Sport

Jaké hole vybrat, když začínáte s golfem?

Už dávno neplatí, že golf je sportem výhradně pro movitější osoby, které na něj mají dostatek času a financí. Golf je sportem pro všechny. Jedná se o jeden z nejrychleji se rozvíjejících sportů – celosvětově i u nás. Základny golfových klubů jsou stále větší. Chcete také začít s golfem? Ze všeho nejdříve potřebujete správnou výbavu – golfové hole. Jaké hole vybrat do začátku?

Nemusíte utrácet statisíce

Výbava profesionálního golfového hráče může stát i několik set tisíc korun. Zkušení hráči si nechávají vyrábět hole na míru, určují si jejich váhu, velikost a celkové provedení. Začínající hráči ale takové peníze do výbavy investovat rozhodně nemusí. Základní druhy holí lze pořídit už za pár tisíc. Podle jakých kritérií tedy vybírat?

golf_01

Hole s vyšším loftem

Golfoví začátečníci by měli vybírat hole s vyšším loftem. Proč vyšší loft? U holí s vyšším loftem není zapotřebí tolik cviku ve švihu a míče dobře létají a drží směr. Hole mohou být lehčí, abyste lépe dostali do ruky správný švih. Obecně hledejte pro začátek hole s vyrovnaným poměrem ceny a kvality.

Jaké hole nesmí chybět?

Jaké druhy holí vybírat, abyste si mohli projít pár jamek nebo celé hřiště a vždy zahrát správnou holí? Pro začátečníky není nutná plná výbava, ale bohatě stačí jen půlset golfových holí. Základní holí v půlsetu je fervejové dřevo 3 nebo 5. Ze želez by neměly chybět hole 5, 7 a 9. Nezapomínejte ani na SW (sand webe) pro rány z bunkerů. Pro skórování na greenech vyberte kvalitní putter.

golf_02

V půlsetech není zapotřebí hybridní hůl ani driver. Při nákupu výbavy nezapomínejte ani na kvalitní bag nebo vozík, míčky a týčka. Pokud si nejste jisti, zda vám hole budou vyhovovat pro váš styl hry, nechte si poradit. Nakupujte v odborných obchodech s poradenstvím. Profesionální prodejci vám s výběrem rádi poradí.

Zaujal vás článek? Podělte se o něj s přáteli: