Chcete klidné bydlení? Kupte si svůj ostrov!

Kdo by alespoň někdy v životě nezatoužil po vlastním ostrově, kde by měl vlastní kus země a klid. Zájemci pozorně čtěte dál, protože možnost tu je. Nákup ostrova je stejný, jako nákup jiné nemovitosti.

Ale samozřejmě má svá specifika: Přístupovou cestu nehledejte. Pokud si koupíte vlastní ostrov nezapomeňte, že potřebujete loď k dopravě na pevninu. A i s vodou a elektřinou to bude těžší.

Výběr správné lokality při nákupu ostrova je snad ještě důležitější než při nákupu bytu, domu či klasického pozemku na pevnině. Nehrozí zde sice, že by jste se nesnesli se sousedy, ale v určitých lokalitách je tu možnost setkání s piráty. Opuštěný tropický ostrov uprostřed ničeho také není žádná výhoda, pokud se vás zhostí nějaká nemoc nebo se vám stane nějaký úraz, tak nejbližší nemocnice je pěkně daleko a ještě k tomu po moři.

ostrov_02

Velmi důležité je uvědomit si, že pokud si koupíte celý ostrov, tak přesto podléhá stále státu, v němž se nachází. Nemůžete si na něm založit vlastní stát s vlastní daňovou soustavou, vlastními zákony a všemu, co ke státu patří. Ostatně, k tomu by nepomohlo, ani kdybyste našli nový, dosud neznámý – a neobydlený – ostrov, který byste chtěli kolonizovat. Na takový by se vztahovala legislativa České republiky.

Žádný současný stát vám část své země neprodá i se státní suverenitou, kterou by navíc musely uznat i další státy. Transakce, jakou byl nákup Aljašky Spojenými státy, jsou nepochybně již hlubokou minulostí, navíc i tehdy území kupoval již mezinárodně uznaný stát.

ostrov_03

Pokud by jste měli zájem si nějaký ostrov na prodej prohlídnout nebo dokonce koupit, připravte si k tomu pár milionů. Nabídku ostrovů na prodej můžete nalézt na stránkách: www.privateislandsonline.com.

Zaujal vás článek? Podělte se o něj s přáteli: