16.1.2020
Kategorie: Hubnutí

Kofein jako pomocník při hubnutí

Základy pro hubnutí jistě znáte a nejsou pro vás žádnou novinkou – vyřadit tučné, sladké, smažené, nejíst večer a přidat k životnímu stylu pohyb. Existují však triky, které jsou ve vaší snaze skvělými pomocníky a o mnoha z nich jsme již psali. Mezi další pomocníky v hubnutí, který je velice je oblíbený kofein. Kofein může mírně zvýšit úbytek na váze nebo zabránit nárůstu tělesné hmotnosti.

S kofeinem opatrně

Kofein se nachází v mnoha nápojích, včetně kávy, čaje, energetických nápojů a kol. ve výrobcích obsahujících kakao nebo čokoládu; a v různých lécích a doplňcích stravy, včetně doplňků zaměřených na hubnutí.

Jak kofein ovlivňuje hubnutí?

  • Potlačení chuti k jídlu. Kofein může snížit pocity hladu a dodat pocit sytosti.
  • Spalování kalorií. Zdá se, že kofein zvyšuje spotřebu energie, i když jste v klidu. Stimuluje termogenezi – jedním způsobem vaše tělo vytváří teplo a energii na vytváření toho tepla si bere z tuků, což přesně potřebujete.
  • Dodá energii k vyšším fyzickým výkonům při tréninku, což vede k efektivnějšímu spalování tuků.

Některé studie zaměřené na kofein a hmotnost byly špatné kvality nebo prováděny na zvířatech, což vedlo k tomu, že výsledky byly pro člověka zkreslené. Kromě toho některé studie zjistily, že i káva bez kofeinu může přispívat k mírnému hubnutí, což naznačuje, že látky nebo faktory kromě kofeinu mohou hrát roli při hubnutí.

Sečteno a podtrženo: Buďte opatrní při používání kofeinových produktů, které pomáhají při hubnutí. Při použití (400 miligramů nebo méně) zdravými dospělými je kofein obecně bezpečný. Ale příliš mnoho kofeinu může způsobit nervozitu, nespavost, nevolnost, zvýšený krevní tlak a další problémy.

Mějte také na paměti, že některé kofeinové nápoje, jako jsou speciální kávy, mají vysoký obsah kalorií a tuků. Takže místo toho, abyste zhubli, můžete skutečně přibrat, pokud pijete příliš mnoho z nich.