23.6.2016
Kategorie: Lifestyle, Relax - odpočinek

Kouzlo domácí aromaterapie

Jak známo, vůně mají obrovský vliv na lidskou psychiku. Dokáží povzbudit k větší aktivitě, zbystřit mysl nebo naopak navodit stav maximálního uvolnění. Naučte se využívat vůně ve svůj prospěch. Odhalíme vám základní principy domácí aromaterapie. Určitě vás překvapí, jak snadné vše je!

Výběr správné pomůcky

Když se řekne vůně, možná vás jako první napadne, že si doma zapálíte vonnou svíčku. Je to asi ten nejjednodušší způsob, jak během chvilky vůni pustit do vašeho života. Problém ale je, že ne všechny svíčky voní příjemně, často je vůně málo intenzivní či naopak. Pokud chcete vůni využít na maximum, je vhodné si domů pořídit aromalampu. Základní modely se vyrábí z odolného porcelánu nebo vypalované hlíny a stojí řádově několik set korun. Ty nejmenší lampy se dají sehnat i za cenu pod 100 Kč.

aroma_01

Dále budete potřebovat kvalitní vonný olej. Nejvýraznější jsou bylinné silice. Za lahvičku pravé silice si sice trochu připlatíte, ale při prvních tónech skvostné vůně na to hned zapomenete. Vhodnou alternativou jsou také oleje s výtažky z rostlin.

aroma_02

Správná intenzita vůně

Při aromaterapii je zásadní, abyste správně odhadli intenzitu vůně. Pro střední intenzitu stačí například jen 5 kapek silice či oleje. Nezapomeňte v průběhu do kalíšku lampy dolívat vodu a úměrně s ní další dávku olejíčku.  Do velkých aromalamp můžete do vody přidat i byliny nebo koření.

Jaké vůně zvolit?

Je jich mnoho, proto vybíráme ty nejpoužívanější:

  • Pro uklidnění: Levandule, cedrové dřevo, meduňka, citrusové vůně
  • Pro navození intimní nálady: Růže, skořice, rozmarýn
  • Pro aktivizaci: Eukalyptus, jasmín, máta

aroma_03

Jednotlivé vůně můžete i míchat a vytvořit si jedinečné kombinace.

Pro koho je aromaterapie vhodná?

Pozitivní účinky aromaterapie může využít kdokoliv, prospívají dětem i dospělým. Začněte využívat sílu vůní i ve váš prospěch, váš život bude rázem spokojenější!

Zaujal vás článek? Podělte se o něj s přáteli: