18.10.2018
Kategorie: Hubnutí

Které bylinky mohou pomoci při hubnutí? Díl práce odvede i obyčejná kopřiva

Shazování přebytečných kil je samozřejmě zcela komplexní záležitost. Někomu se nedaří a přesný důvod je vlastně neznámý. Jiný zase hubne, aniž by se o to nějak zvláště snažil. V každém případě, pomocnou ruku nemusí podat jen lékaři nebo potravinové doplňky, ale klidně i příroda. Bylinky mají totiž až zázračnou moc, stačí pouze jediné – vědět, po kterých sáhnout, aby se hubnutí trochu podpořilo…

Česká příroda pomůže s kily navíc, nemusíte chodit nikam daleko

Zbytečně utrácet peníze za doplňky z lékáren určitě nemusíte, totéž platí o prodejcích zdravé výživy. Někdy je totiž pomocná ruka ještě blíž, než si na první pohled myslíme. Cílem je stimulace metabolismu, pokud ten bude fungovat, určitě se dočkáme výraznějšího efektu hubnutí a budeme se cítit lépe.

K podpoře metabolických procesů v těle se hodí máta peprná nebo třeba obyčejná kopřiva. Ta kromě jiného dodá tělu i řadu potřebných vitamínů a minerálních látek – a jak jistě každý ví, také dobře čistí krev (jedním dechem je třeba dodat, že jen tehdy, když se užívá v rozumné míře).

Kořen pampelišky sníží krevní cukr, detoxikuje celé tělo

Stimulace činnosti vnitřních orgánů, pročištění organismu, ale také nižší hladina krevního cukru. S tím vším dokáže pomoci kořen pampelišky, která roste snad na každé české louce nebo stráni. Působí močopudně a poradí si tedy i s nadbytečným zadržováním vody v těle – vždyť i ta musí pryč, když chcete zhubnout.

V neposlední řadě je tu třeba mateřídouška nebo ostropestřec. Fialové bylinky, které jsou v české přírodě pořád číslem jedna. Najdete je, i když nehledáte, a kdyby snad ne, sušené jsou k dispozici v každé dobré lékárně. Od věci jistě není dát šanci ani fenyklu nebo řebříčku, ty se postarají i o dobré trávení.

Zaujal vás článek? Podělte se o něj s přáteli: