Luxusní masáž? Zkuste lávové kameny

Jaké jsou pravidla pro masáž lávovými kameny? O této masáži se v první řadě hovoří jako o „královské masáži“. Tu si dnes můžete dopřát také z pohodlí domova svou drahou polovičkou…

Není kámen jako kámen

Avšak i tato masáž má svá pravidla, které není radno podceňovat. Tak například co se týče kamenů (hot stones), pak opravdu není kámen jako kámen. Nemálo obchodů dnes tyto masážní kameny nabízí k prodeji, avšak ne v takové kvalitě, jak je pro potřeby této masáže zásadní.

Verze čtyř až pěti kusů lávových kamenů v pytlíčku za akčních 99 Korun tak není sázkou na kvalitní produkt. Tyto lávové kameny totiž nemají potřebnou velikost a mnohdy ani o tyto kameny nejde.

Masáž lávovými kameny

Masáž lávovými kameny vám nejlépe poskytne samotný odborník ve specializovaných masážních salonech. Obrátit se však můžete také na speciální literaturu, která vás této masáži naučí.

Výběr lávových kamenů

Výběr lávových kamenů není jen tak. opravdu podstatná je, jak je řečeno výše, samotná velikost. Dále je však nezanedbatelná rovněž hmotnost lávového kamene. Velikosti těchto kamenů se liší co do použití těchto kamenů. Tedy na masáž zad se hodí především velké kameny, a naopak na prohřátí míst, jako jsou prsty u nohou, využijete zejména kameny menší, tenké a lehoučké. Právě ty povětšinou kupujete jako akční zboží za necelou stokorunu a mylně je užíváte pro masáž zad.

Pravidlo

Platí jednoduché pravidlo – čím větší sval je třeba masírovat, tím větší kámen je třeba použít. Opravdu specializované prodejny s lávovými kameny disponují výsledky testu svých prodejních kamenů v porovnání s kameny označovanými jako claptzu či gabro.

První použití kamenů

Před první použitím lávových kamenů je třeba tyto kameny uložit do hrnce a zalít studenou vodou. Kameny ohřejete (je to přibližně doba deseti minut), a poté nádobu i s kameny stáhnete z vařiče. Chvíli vyčkáte a až nebude voda tak horká, slijete ji. Dále doporučujeme na vyjmutí kamenů, používat silikonové kleště, které nepotlučou hrnec, jako se tomu stává, pokud kameny z hrnce vysypete. Při vysypávání kamenů rovněž může dojít k jejich poškození či rozpůlení.

Dále kameny rozložte na ručník a otřete je. Naneste na ně masážní olej a můžete začít masírovat.

Další informace

V rámci zahřívání těchto kamenů je třeba dbát bezpečnostních zásad. Nedotýkejte se horkých povrchů, dbejte zvýšené opatrnosti, pozor na přesun nádoby s tekutinou a podobně. Do nádoby rovněž nejprve uložíme kameny, a až poté vodu. Pro vyjmutí kamenů se užívá silikonových kleští  či plastové lžíce. Nezbytné je rovněž užití teploměru. Doporučená teplota kamenů je mezi pětatřiceti až pětapadesáti stupni. Koupit si lze rovněž kombinaci lávových kamenů s teploměry a speciálními ohřívači lávových kamenů.

Zaujal vás článek? Podělte se o něj s přáteli: