18.6.2020
Kategorie: Zdravá výživa

Mango: Osvědčené zdravotní přínosy a lahodná chuť

Mango je lahodné a osvěžující tropické ovoce, které je dobré pro vaše zdraví. Mango je složeno z mnoha živin, vitamínů, minerálů a antioxidantů, které vám pomáhají udržovat zdraví. Konzumace manga vám může pomoci zlepšit trávení, udržovat zdravé vlasy a pokožku, pomáhá zhubnout a chránit zrak.

Není to jen konzumace masa z mangového ovoce, které je pro vás dobré. Můžete také jíst mangovou slupku, protože slupka manga je dobrým zdrojem vlákniny, antioxidantů rostlin, vitamínu C a vitamínu E.

Co je mango?

Mango je šťavnaté tropické ovoce, které má hustou slupku, která chrání šťavnaté žluté maso uvnitř. Mango většinou roste v jižní Asii, kde Mangifera indica je nejoblíbenějším typem manga.

Manga vypadají jako podlouhlý velký plod, jehož velikost se liší, některé odrůdy jsou až 25 cm dlouhé. Kůra zralého manga má koženou strukturu a může mít zelenou, žlutou nebo načervenalou barvu.

Většina lidí tvrdí, že mango má sladkou tropickou chuť s jemným tónovým podtextem. Zralé mango má velmi šťavnaté maso s vláknitou texturou.

Vědci tvrdí, že většina částí mango stromu a mango ovoce je dobrá svými terapeutickými vlastnostmi. Manga obsahují antimikrobiální, antifungální, protizánětlivou, antidiabetickou a antihypertenzní složku.

K čemu jsou mango dobré?

Manga jsou skvělá pro řešení celé řady zdravotních problémů.

Vysoká hladina vitamínu C a vitamínu E v mangu pomáhá posílit imunitní systém a zlepšit vaši pokožku a vlasy. Tyto antioxidanty jsou také nezbytné pro dobré kardiovaskulární zdraví a pro udržení zdravých jater, nemluvě o protinádorových vlastnostech.

Minerály, které se hojně vyskytují v mangu, jako je draslík a hořčík, jsou dobré pro regulaci krevního tlaku a udržení zdravého srdce. Skutečnost, že mango obsahuje také mnoho vitamínů skupiny B, znamená, že jejich každodenní stravování vám může pomoci udržet si zdraví.

Jíst mango je také dobré pro vaše zažívání protože mají vysoký obsah vlákniny.

Lékařské studie prokázaly, že extrakty z mangové slupky mají antivirové vlastnosti, protizánětlivé vlastnosti a analgetický účinek.

Zaujal vás článek? Podělte se o něj s přáteli: