22.11.2018
Kategorie: Lifestyle, Relax - odpočinek

Masáž je koncert hbitých prstíků

Zavřete oči a poddejte se hbitým prstíkům maséra, které vás budou rozmazlovat po celou dobu masáže. Po zdravotní masáži se budete cítit mnohem lépe a doslova rozkvetete. Klasickou masáží se lidé zabývali už před 3000 lety. Už tehdy věděli, že kůže má miliony nervových zakončení. A při správných hmatech, tlacích, třeních, vytřásání nebo hnětení lze najít vaše bolavé místečko a bolest tak zmírnit.

Než si vyberete svého maséra, zeptejte se rodiny, kamarádek nebo známých, jaké mají zkušenosti oni. Dobrý masér je doslova poklad, pozná totiž, v jakém rozpoložení jeho klient je, a může tak tomu přizpůsobit celou masáž. Po správně vedené masáži se můžete cítit trochu unavení, rozbolavělí, ale s odstupem času cítíte určitou úlevu a hlavně příjemné uvolnění.

Druhy masáží aneb jakou masáž zvolit?

Trápí vás bolesti zad, šíje nebo končetin? Zvolte tedy klasickou masáž, která je vhodná pro chronické svalové bolesti, po velkém svalovém zatížení, ztuhlosti, jednostranném zatěžování organismu, při stresu, migréně nebo pooperačních stavech. Dokáže také mírnit bolesti při artrózách a obnovuje regeneraci a výživu tkání.

Pozor: Klasickou masáž vždy odmítněte, pokud trpíte akutními infekčními stavy, onkologickými potížemi, problémy se srážlivostí krve a záněty žil, křečovými žílami a v některých případech osteoporózou.

Sportovní a sportovně léčebná masáž má obdobná pozitiva. Její „um“ tkví ve zlepšení ohebnosti, síly a úspěšné regeneraci.

Velmi oblíbenou a vyhledávanou masáží je reflexní, u které je cílem obnovit tok životní energie. Když si vyberete tuto masážní terapii, vyhledejte opravdu kvalifikovaného odborníka. Do těchto masáží patří různé asijské techniky. Při masáži se využívá silný tlak prstů, především palců a dlaní. Výsledkem by mělo být zvýšení vitality organismu, působit preventivně a uvést do rovnováhy tělesnou energii.

Zajímavost: Překvapivým faktem je, že se na lidském těle nachází 600 bodů vhodných na masáž.

Pokud je vaším cílem se zregenerovat a relaxovat, vyberte si masáž horkými lávovými kameny, při které se pro zvýšení efektu používají různé aromatické oleje. Tato „teplá“ masáž odstraňuje blokaci. Po skončení masáže vás ještě nějakou dobu hýčká příjemné teplo.

Reflexní masáže chodidel se řadí mezi příjemné masážní metody. Na tak malé ploše jsou totiž body prakticky pro celé tělo. Je na nich až 7200 nervových zakončení odpovídající všem orgánům našeho těla.

V posledních letech lidé také často vyhledávají thajské masáže, které pasivně procvičují a uvolňují klouby. Tato masáž by měla nastartovat tělo do samoléčby.

Stejně tak jako čínská masáž je technika šiatsu založená na teorii existence meridiánů – kanálků. Jimi proudí energie do celého těla. Má za úkol uvolnit všechny kanálky tak, aby mohla energie proudit bez překážek. Existuje dvanáct meridiánů ovlivňující jeden hlavní orgán a jeho funkce v těle.

Dobrá rada nad zlato: Když si několikrát denně budete masírovat opakovaně vnější strany palců od kořene ruky až k prvnímu kloubu, uvolní se vám oblast šíje a ramena.

Zaujal vás článek? Podělte se o něj s přáteli: