30.3.2017
Kategorie: Lifestyle, Zajímavosti

Mikrojehličkování, nový trend v redukci vrásek

Mikropropichování je jakousi formou léčby, kterou představuje indukční terapie s kolagenem. Tato terapie bývá také označována jako non-ablativní ošetření pokožky. Mikro jehly pronikají do vrstvy zvané epidermis  (nejsvrchnější vrstvy kůže) – vodotěsný ochranný obal povrchu těla.

640px-cellulite-hautPři této metodě dochází k lehkému krvácení po vpiších a k narušení kožní bariéry – v tomto případě je to žádoucí jev. Dochází k produkci kolagenu, opravě mikroskopických ranek a vypnutí pleti. Díky těmto otvůrkům je vaše pleť schopna snadněji absorbovat prospěšné látky k obnově struktury pleti a redukovat tak vrásky.

Vmasírováním účinných substancí a pasivním vpravováním vyřešíte více problémů s pletí naráz. Nemusí se jednat jen o vrásky, ale i o akné, dehydratovanou a povislou pleť, pigmentové skvrny, rozšířené póry, celulitidu, atp. Hodně zjednodušeně řečeno – kam se zapíchnou jehličky, tam umožní průnik aplikace aktivních látek. K syntéze kolagenu dopomohou peptidy mědi a Matrixyl. Tyto účinné složky lze nalézt v poměrně málo sérech a aktivních nočních krémech, tak čtěte pozorně jejich složení.

Nejčastěji se provádí pomocí otočného válečku neboli dermarolleru

Ten je posetý drobnými jehličkami. Uživatelé dermarolleru mohou koupit různé velikosti jehel, aby jim vyhovovaly. Je potřeba vést správný sklon a zákrok provádět v určitém úhlu, aby se zabránilo ohýbání jehly. Prvotní úlohou dermarolleru bylo vpravování kyseliny hyaluronové – mezoterapie.

o2

O něco výhodnější je dermapen

Pracuje na principu tetovacího stroje. Pohyb je možný libovolným směrem, přičemž se jehličky posouvají dovnitř a ven při vysoké rychlosti. Přes to všechno je lepší nechat pracovat profesionály v různých beauty klinikách, estetické medicíně a dermatologických ambulancích, než tento zákrok provádět svépomocí.

Zaujal vás článek? Podělte se o něj s přáteli: