19.5.2016
Kategorie: Hubnutí

Mléčná dieta – „zázrak“ v podobě mínus 8 kg za 13 dní!

Touha po zhubnutí je tak silná, že jsou lidé schopni vymyslet a podstoupit snad všechno. Drží se i takové diety, které ohrožují zdraví či ty, jejichž výsledkem je sice rychlý úbytek váhy, k němu se ale váže 100 % jistota, že se zase všechna kila velmi rychle vrátí, v podobě jojo efektu. Mezi ně svým způsobem patří i mléčná dieta. Paradoxně má ale i horlivé zastánce, kteří na tuto formu hubnutí nedají dopustit. Jak je to doopravdy? Je mléčná dieta škodlivá nebo skutečně pomáhá rychle zhubnout?

Velký úbytek váhy!

Mléčná dieta se svým pojetím zcela liší od běžných diet. Je založena na konzumaci výhradně mléčných produktů, vše ostatní je striktně zakázáno. Dietu vymyslel Rajko Doleček, známý lékař a obezitolog. A pojal ji jako 13 dní dlouhou kúru, během které se tělo zbaví maximálního množství přebytečného tuku. Uvádí se, že lze touto dietou najednou shodit až 8 kg, což je asi nejvíce mezi známými dietami. Podle Rajko Dolečka může dietu držet každý, kdo chce zatočit s přebytečnými kilogramy. Vždy je třeba vzít v potaz, že mléčná dieta je pouze prvním krůčkem na cestě za dokonale štíhlou postavou.

mleko_01

Striktní dodržování jídelníčku

Základem mléčné diety je přísné dodržení stanoveného jídelníčku. Je nepřípustné konzumovat jiné potraviny, mohlo by to výrazně snížit efekt diety. Pravda je, že mléčná dieta nevypadá příliš lákavě. První den diety pijete jen mléko, a to po 250 ml 5x denně. Druhý den na vás už čeká termix či vařené maso, postupně budete jíst i ovoce nebo zeleninu. Dieta určitě není vhodná pro ty, kdo mají odpor k mléku a k mléčným výrobkům. Ke všemu je třeba dodržovat optimální pitný režim – doporučují se 2 litry neslazené a neperlivé vody každý den.

mleko_02

Rizika tu jsou!

Dieta sice nabízí rychlý úbytek na váze, ovšem s rizikem poškození zdraví. Protože je pestrost potravin značně omezena, tělo během diety trpí nedostatkem živin. Kvůli tomu může mít neblahý vliv na organismus. Dobře si proto rozmyslete, jestli vám úbytek několika kil stojí za risk, že si poškodíte zdraví!

Zaujal vás článek? Podělte se o něj s přáteli: