20.4.2017
Kategorie: Hubnutí

Mražené ovoce – zdravé mlsání i při hubnutí

Všichni si posteskneme při vzpomínce na léto, kdy si můžeme natrhat na zahradě ovoce a spokojeně zdravě mlsat..ale co v zimě? Máme pro vás nápad v podobě zmraženého ovoce. Pokud jste ho nestihli nastřádat do mrazáku, můžete si ho koupit v obchodě. Je to jednoduchý způsob, jak se „nadopovat“ vitamíny. Co třeba ledové kostky nebo smoothie?

Mražené banány

Banány přirozeně obsahují vysoký obsah cukru, takže si je můžete vychutnat tak, jak jsou, tedy jen s jejich přírodním sladidlem. Krémová konzistence je báječná a rozplývá se na jazyku. Kdo však neodolá dalším přísadám, může si po umixování přidat trochu neslazené smetany nebo kakaového prášku či arašídového másla.

Zmrazené hrozny

Až hrozny vyndáte z mrazáku, tak je omyjte a pak už vám nic nebrání v konzumaci. Zabraňují ateroskleróze, prodlužují život a jsou vzpruhou pro vaše srdce. Snižují hladinu tuků v krvi a působí proti rakovině. Hroznové víno lze také zamrazit do tvořítka na led. Skvěle hydratují a nápoj tak získává ovocnou chuť. To se vám bude při hubnutí hodit, nemyslíte?

Čerstvé ovoce lze mraženým nahradit – potlačuje chuť na jiné sladkosti

Pokud vám vadí, že v zimě nejsou jahody, borůvky ani maliny, kupte si je v mražené podobě a vyrobte si z nich ledově – tříštivé smoothie. Osvěží a váš organismus se dokonale probudí k činnosti. Člověk by měl sníst jednu – dvě porce ovoce denně. Není se tedy čeho obávat a mražené ovoce si s chutí můžete dopřát i při dietě. A takové zmrazené mango je netradičním nápadem a chutná skvěle. Zmrazené ovoce je výbornou volbou do hubnoucích koktejlů.

green-smoothie-frozen-fruit

Čtěte etikety: Kupujte si zmrazené ovoce bez přidaných cukrů a sirupů. Celý pytel slazeného ovoce by pak nemusel být pro vaší váhu tím pravým ořechovým. Přesto stále platí, že mražené ovoce si zachovává nutriční hodnotu, což se při vaření říci už nedá. Svému žaludku však nezpůsobte šok, jezte ovoce v teplotě, která je přijatelná pro vás.

Zaujal vás článek? Podělte se o něj s přáteli: