29.6.2017
Kategorie: Hubnutí

Návod, jak zhubnout po porodu a během kojení

Těžké období pro hubnutí, dejte si proto pozor na tři nejčastější chyby. Vzhled je pro ženy velmi důležitý, a jelikož samy sebe berou v období po porodu jako přítěž pro zaměstnavatele, snaží se co nejdříve dostat zase do formy. Posedlost dokonalým tělem pak vede k odsouvání potřeb dítěte či k zanedbání vlastního zdraví, kdy můžete přijít i o mléko. Zásada tak zní, že pokud kojím, tak s hubnutím počkám.

Tři nejčastější chyby kojících matek při hubnutí:

1) Hubnoucí dieta

Typy diet, jako je zelná, dukanova, anebo mléčná dieta – tyto jsou vysloveně nevhodné, protože upřednostňují pouze určitý druh stravy. Zakazují tuky a omezují sacharidy. Pokud tedy tyto diety budete držet v období kojení, rychle o mléko přijdete právě proto, že pro tvorbu mléka jsou nezbytné tuky a sacharidy.

2) Cvičení

Jde zejména o náročné cvičení, které je zase negativním aspektem pro tvorbu vašeho mléka. Preferujte raději lehoučké aerobní cvičení, jako je chůze, finský nordic walking a podobně.

3) Pilulky na hubnutí

Netřeba snad komentovat. Pilulky obsahují vždy nebezpečné látky, které se dostávají do vašeho mléka a skrz něj do miminka.

Jak tedy zhubnout po porodu?

Jedná se o první otázku maminek, jen co vylezou z porodního sálu. Hubnutí po porodu se dá úspěšně zvládnout, ovšem pokud zavčasu pochopíte, že ve vašem těle nastaly určité hormonální změny, které mohou zpomalit samotné hubnutí po porodu.

Problém zhubnout má téměř každá žena po porodu. Pamatujte však, že prudké výkyvy váhy nejsou dobré ani pro vás ani pro vaše miminko. Můžete totiž ztratit mateřské mléko, které je pro dítě to nejdůležitější, zejména pak v prvních měsících života. Pamatujte tedy, že vaše mléko není samozřejmost.

Těsně po porodu procházíte hormonálními změnami, které mohou výrazně ovlivnit tělo a vy můžete zadržovat vodu. Navíc máte díky dítěti narušený biorytmus.

Pokud vám v prvních měsících života vašeho dítěte nezačnou automaticky ubývat kila, tak se poraďte s lékařem, kdy je nejvhodnější načasování pro zahájení případné diety. Zapomeňte však na drastické diety a hladovky.

Zásady hubnutí:

  1. V prvé řadě si uvědomte, že kila navíc, kterými disponujete, jsou kila, které jste nabraly za celých devět měsíců. Za týden se jich tedy nezbavíte.
  2. Jezte pravidelně – každé tři hodiny. pravidelností totiž dosáhnete toho, že vám hladina cukru v krvi nebude prudce kolísat, čímž postupně zaženete choutky na sladkosti a další pamlsky. Kromě toho vám to pomůže zrychlit metabolismus.
  3. Jezte menší porce. Pokud budete tedy jíst pravidelně, tak snižte porce svého jídla o dvacet procent. Nejezte očima.
  4. Jezte zdravě. Jezte ovoce a zeleninu, které mají nejen živiny, ale i vlákninu, která dokáže vaše tělo zasytit a očistit od toxinů. Právě tato funkce vám pomůže po porodu zhubnout a vaše děťátko bude za obsah ovoce a zeleniny ve svém mléce také vděčno.
  5. Pohyb, protože denní pohyb startuje proces hubnutí. V posledním stádiu těhotenství jste si pohybu příliš neužily, proto je třeba dohnat ztracené měsíce. Procházejte se nebo se věnujte lehké aerobní aktivitě.
Zaujal vás článek? Podělte se o něj s přáteli: