26.4.2016
Kategorie: Cvičení

Není činka jako činka – slyšeli jste o Kettlebell?

Činky – základní vybavení pro každého, kdo má zájem o nabírání svalové hmoty a tvarování postavy. Drtivá většina činek vypadá stejně – uprostřed ocelová tyč a z každé strany příslušné závaží. Jeden druh činek se ale těmto standardům zcela vymyká. Jedná se o činku Kettlebell. Už jste o ní slyšeli? Jak vlastně pomáhá a co všechno se s ní dá posilovat?

Nejprve její unikátní tvar

Zapomeňte na veškeré představy o činkách, kettlebell je jedinečná. Jedná se vlastně jen o kulaté závaží, ze spodní strany zploštěné, odlité z jediného kusu železa. Z vrchní strany je činka Kettlebell vybavena uchem, také železným. To je vše. Žádný složitý design, ale naprostá jednoduchost. Říká se, že v jednoduchosti je síla. Jednoduché cvičení s Kettlebellem vám zaručí růst svalové hmoty i větší sílu.

kettbell_01

Historie až do vlády ruských carů

Kettlebell rozhodně není nejnovějším produktem kulturistiky, ale dobře známou a osvědčenou posilovací činkou. Velká popularita kettlebellů se dá vystopovat až do dob carského Ruska. Právě z Ruska totiž pochází.

Prakticky neomezené množství cviků

Ačkoliv se jedná o železnou kouli s uchem, její využití je prakticky neomezené. Lze totiž kombinovat různé varianty úchopů kettlebellu a díky tomu posilovat různé partie – bicepsy, tricepsy, ramena, záda i břišní svalstvo. Posilovacích pozic jsou desítky. Cvičení s kettlebellem je spíše intuitivní. Samozřejmě si musíte hlídat správné držení těla, ale většina pozic je prováděna tak, že kettlebell pomáhá sám držet tělo ve správné poloze.

kettbell_02

Pro koho je kettlebell?

Kettlebell je určen pro všechny, kdo mají zájem o nabrání svalové hmoty, hrubé síly i vyrýsování jednotlivých svalových partií. Cvičit s ním mohou všechny věkové i váhové kategorie bez rozdílu pohlaví. Sami si zvolíte, jaká váha kettlebellu bude pro vás nejvhodnější.

Zaujal vás článek? Podělte se o něj s přáteli: