5.4.2018
Kategorie: Cvičení

Objevte výhody cvičení v páru

Pokud jste s partnerem naladěni na stejnou sportovní vlnu, přináší vám to celou řadu výhod a to ať už se cvičení věnujete jen příležitostně nebo pravidelně. Vždy to má smysl, vašemu vztahu dá nový rozměr a dokáže je oživit. Pokud máte společný zájem o sport, nikdy se nebudete nudit. Stále je co vylepšovat, obměňovat, tvořit.

Jaké výhody poskytuje cvičení v páru?

  • Podpora vztahu a vzájemné chápání

Cvičení dodá vztahu jiskru, neboť přináší stále nové výzvy, možnosti posunout se o kousek dál. Oba jste naladěni na stejnou vlnu, máte společného koníčka, společné zájmy, trávíte spolu více času, sdílíte společný životní styl. To vše vám umožňuje lépe chápat toho druhého.

  • Lepší tréninkové výsledky

Pokud máte někoho po svém boku, podvědomě vás vede k lepším výsledkům. Již pouhá přítomnost toho druhého vás, ač třeba nevědomky, motivuje k lepším výkonům, vyšší rychlosti či výdrži. Může vám podat pomocnou ruku, podpořit vás. Pokud je jeden z vás méně zkušený, může mu ten druhý z páru být dobrým učitelem.

Problémem není ani různá tělesná konstituce každého z partnerů. Můžete tak perfektně využít váhy toho druhého.

  • Snazší dosažení cílů

Jedinci se vzájemně ovlivňují a pokud má jeden z páru při cvičení lepší výsledky, je to motivací pro toho druhého. Partneři jsou si oporou, hlídají si navzájem správnost techniky, sdílejí společné pozitivní pocity při dosažení lepších výsledků.

Ve dvou se to lépe táhne, v tomto případě cvičí

Dlouhou dobu se přemlouváte ke cvičení, ale nějak se vám to nedaří. Pokud nemáte cvičícího partnera, či partnerku, zkuste zapojit kamaráda nebo kamarádku.

Cvičení ve dvou totiž nabízí celou řadu možností a technik, které jako jednotlivec nemůžete využít. Navíc se můžete vzájemně povzbuzovat, spolupracovat spolu a motivovat se k lepším výkonům. Uděláte něco prospěšné pro své tělo a zároveň strávíte příjemné chvilky.

Zaujal vás článek? Podělte se o něj s přáteli: