26.9.2019
Kategorie: Hubnutí

Objevte výhody skupinového hubnutí

Ve dvou se to lépe táhne – to je známé pořekadlo, které se hodí na mnoho životních situací, hubnutí nevyjímaje. Sdílení vašich úspěchů i neúspěchů je častým impulsem – hnacím motorem – k dalšímu hubnutí. Lidé, kteří hubnou ve skupinách, mají mnohem menší sklony svou snahu vzdát. Nejen díky podpoře ostatních, ale také kvůli potencionálnímu pocitu studu. Nechte se inspirovat našimi důvody, proč hubnout ve skupině a najděte si vhodné parťáky.

Nejste na to sami

Už jen ten pocit, že je někdo na tom stejně jako vy nebo kdysi byl a dokázal se nadbytečných kil zbavit, je skvělý. Víte, že jsou další, kterým hubnutí nejde tak snadno jako ostatním. Přestanete se cítit jako outsideři.

Cítíte se více motivováni

Dávejte si se svými „spolubojovníky“ pravidelné schůzky a chlubte se svými úspěchy nebo neúspěchy. Vědomí o vašem úsilí vám pomůže v dalším boji a tu zmrzlinu po cestě domů si prostě nedáte. Po každém shozeném kilu se budete těšit na další setkání, abyste se pochlubili. Pochvaly jsou návykové a budete chtít další, stejně tak vy budete chtít chválit a podporovat ostatní.

Nové poznatky

Při skupinovém hubnutí získáte další názory, recepty, tipy na obchody se zdravou výživou. Zjistíte, co konkrétně děláte špatně, jak si uvařit oblíbené UHO (univerzální hnědou omáčku) s knedlíkem i zdravě a mohli si ji tak vychutnat bez výčitek.

Poznáte nové přátele

Váši zmámí přivedou do skupiny další členy, kteří se mohou stát také vašimi přáteli. Není výjimkou, že se z takových přátelství zrodí i něco více. Společné zájmy páry hodně spojují a ten vy už jeden přece máte.

Jste psychicky odolnější

Duševní pohoda je při hubnutí velice důležitá. Mnoho hubnoucích se stresuje, pokud se hubnutí zpomalí nebo úplně zastaví. Při svých schůzkách se dočkáte nejen podpory, ale také humoru, smíchu a skvělé zábavy.

Zaujal vás článek? Podělte se o něj s přáteli: