3.8.2017
Kategorie: Sport

Pohybové aktivity pro letní období

Letní počasí přímo vybízí k venkovním pohybovým aktivitám. Poskytuje podmínky nejen pro adrenalinové sportování, ale na své si přijdou i milovníci klidnějších sportů. Co tedy můžeme provozovat v letním období?

Hurá k vodě

Teplé letní počasí přímo vybízí k vodním hrátkám a sportům. Voda přestává být chladným místem a stává se z ní místo příjemného a svěžího odpočinku. Vytáhněte tedy plavky, deku a opalovací krémy a hurá do příjemného letního osvěžení.

Nejčastější vodní pohybovou aktivitou bývá plavání, které vám, kromě osvěžení, pomůže spálit i několik přebytečných kalorií. Tento druh pohybu je také velice šetrný pro naše tělo, nezatěžuje klouby, má pozitivní vliv na páteř, rovnoměrně aktivuje všechny svaly, pomáhá zlepšovat dýchání a je vhodný i pro těhotné.

Pokud potřebujete trochu letního adrenalinu, vyzkoušejte jízdu na kajaku, rafting nebo vodní lyžování. Pro jízdu na kajaku nebo raftu však potřebujete trochu síly. A jestli si myslíte, že vodní lyžování je celkem statický sport, jste na omylu, vyžaduje sílu, soustředění a hlavně rovnováhu.

Něco pro suchozemce

Pokud nejste až tak milovníci vodních sportů, můžete se vydat do přírody nebo vyzkoušet nějaké sporty na souši.

Tepovou frekvenci vám dozajista zvýší turistika a hlavně ta vysokohorská. Kromě toho vám poskytne radost z pohybu, ale také z nádherných pohledů do krajiny. Zapojit můžete celou rodinu. Protáhnete si celé tělo, ale také načerpáte klid a pohodu. Kromě toho zase není až tak finančně náročná.

Speciálním druhem turistiky je cykloturistika, která však již vyžaduje kvalitnější výbavu.

Sejde – li se vás partička přátel, můžete si zahrát různé míčové hry a nepotřebujete k tomu ani žádné hřiště, postačí zahrada či louka.

Pokud chcete trénovat rychlost a soustředění, vyzkoušejte basketball či volejbal.

Během letních měsíců se naskýtá celá řada dalších sportovních i pohybových aktivit, které lze provozovat na čerstvém vzduchu. Další inspiraci můžete načerpat například zde.

Zaujal vás článek? Podělte se o něj s přáteli: