13.10.2014
Kategorie: Domácnost, Lifestyle

Oživte interiér novými tapetami!

Každý z nás, chce mít hezký domov, kde bude moci odpočívat, trávit čas s rodinou a spousty dalších věcí, které patří k dennímu životu. Ale s holými stěnami bude náš domov vypadat většinou nudně a nezajímavě. To však můžeme lehce změnit. Bud stěny vymalujete nebo použijete tapety. Malování a barvám jsme se věnovali v minulém článku, v dnešním článku se budeme věnovat právě tapetám.

Výhody práce s tapetami spočívají ve snadné manipulaci a následně jednoduché péči. Navíc jsou omyvatelné a kdyby jste se rozhodli svůj interiér změnit, tak jsou i snadno odstranitelné. Navíc se postarají o  příjemnou atmosféru v interiéru.

Existuje několik základních druhů tapet:

Vinylové tapety1

Vinylové tapety na zeď jsou velmi oblíbené díky vysoké odolnosti povrchu a snadné údržbě. Mají přednost v tom, že se hodí do všech typů interiérů. Tapety lze použít i do  koupelny nebo do kuchyně . Mají dobrou překrývací schopnost na křivých a popraskaných stěnách. Takže jimi můžete pěkně zakrýt popraskanou omítku a nikdo  nic nepozná.

Vliesové tapety

Jsou použitelné i do vlhkého prostředí. Při lepení se lepidlo nanáší pouze na stěnu a snadno se strhávají. Nejen díky tomu jsou hodně oblíbené.  Vliesové tapety jsou plně omyvatelné a vysoce odolné proti otěru. Díky velké prodyšnosti zamezují vznik plísní.

2

Textilní tapety

Jeden z nejstarších druhů nástěnných dekorací. Jsou velmi náročné na zpracování. Nejčastěji se používají ve stylových prostorech.

Přetíratelné tapety

Tyto tapety se vyrábějí z papíru, skelného vlákna, vliesu,  plastů nebo textilu. Přetíratelné tapety mají buď strukturu omítky nebo různé geometrické vzory. Konečnou podobu získají až po aplikaci barevného nátěru, kdy daný vzor vystoupí do popředí. Tapety jsou ideální pro ty, kdo chtějí mít tapety sladěné s barvami interiéru.

Zaujal vás článek? Podělte se o něj s přáteli:
Štítky:,