20.3.2019
Kategorie: PR, Sport

Při jakých sportech si čistí hlavu pražští manažeři?

Přiznejme si, že život v Praze je hektický. Každý den čelíme zvýšenému hluku, provozu i pracovnímu tempu. A obzvlášť pod tlakem jsou vysocí manažeři, protože nesou zodpovědnost za svou rodinu i desítky podřízených. Jak se z toho všeho nezbláznit?

Není žádným tajemstvím, že jedním z nejlepších psychických odpočinků je sport. Umožňuje člověku na vyhraněný čas zapomenout na desítky úkolů, které se mu v hlavě překřikují a hlásí se o místo vepředu. Při sportu jakéhokoli druhu jednoduše nemáte čas na nic víc, než se soustředit na správnost provedení pohybu nebo na co nejšikovnější prolomení soupeřovy obrany.

Mezi nejoblíbenější formy aktivního trávení volného času ve městě patří jednoznačně raketové sporty. Spojují v sobě totiž skvělý kardio trénink, posilování s vlastní vahou, strečink i koncept hry, který milují děti i dospělí. Kterými z nich se pražští manažeři odreagovávají nejčastěji?

TENIS

Tenis je královská hra pro 2 nebo 4 hráče. Správné odpálení míčku raketou na soupeřovu stranu vyžaduje zvýšené množství rychlosti, síly, přesnosti, předvídavosti i sebekontroly. Jde o velmi elegantní hru, která přináší spoustu radosti na pohled a ještě více, když vy jste tím, kdo pobíhá po kurtu. V porovnání s dalšími raketovými sporty je tenis tak vyhledávaný proto, že několik měsíců v roce si ho užíváte na venkovních kurtech, kde se nadýcháte čerstvého vzduchu a ještě se pěkně opálíte.

BADMINTON

I když rekreačně si badmintonu často užíváte venku, jakmile se rozhodnete „brát ho vážně“, neobejdete se bez uzavřené haly. Lehký tenisový míček, z plastu nebo pravého husího peří, je totiž velmi náchylný na vítr. Přesto se nemusíte bát odpálit ho vší silou, právě naopak. Badminton je nejrychlejším raketovým sportem, při kterém smeč profesionálních hráčů dosahuje běžně rychlosti 300 km/h. Proto od každého hráče vyžaduje především postřeh, hbitost a rychlé nohy. Jestliže nejintenzivnější psychické uvolnění cítíte teprve ve chvíli, když se pořádně zpotíte, je pro vás badminton tou pravou terapií.

SQUASH

Nic pro lidi trpící klaustrofobií. Hraje se na poměrně malém hřišti, které je kolem dokola obehnané zdí (za zády skleněnou). Zatímco u tenisu je nutné nechat míček dopadnout na zem, a u badmintonu ho naopak odehrát přímo z „voleje“, u squashe máte obě možnosti – míček odpalujete po odrazu od stěny/od země i ze vzduchu. Squashová raketa je trochu větší a těžší než raketa na badminton, ale zase menší a lehčí než ta na tenis. Jeho kouzlu propadnou zejména ti z vás, kteří byli obdařeni skvělou představivostí, logickým myšlením a schopností být myšlenkami vždy o krok napřed. Na rozdíl od předchozích 2 sportů vás od soupeře nedělí síť, ale své síly poměřujete bok po boku.

 

Mám vybráno. Kde seženu spoluhráče?

Nejenom tenis, ale i badminton a squash se hrají jako dvouhra nebo čtyřhra. Takže jakmile se pro jeden z nich rozhodnete, okamžitě čelíte první výzvě – sehnat si spoluhráče. Když máte štěstí, vyhecujete někoho ze svého okolí (nejčastěji kamarády nebo kolegy z práce), ať do toho jdou s vámi. A když ne?

Zachrání vás Business liga – největší amatérská liga v ČR s přívlastkem business. Jako taková je útočištěm pro všechny manažery, obchodní zástupce, podnikatele, jednatele a ředitele, kterým nabízí očišťující spojení fyzického vybití i psychického uvolnění.

Nikoho nebaví pořád jen trénovat. Proto vás v ní čekají každé 2 měsíce 4 zápasy, ve kterých poměříte síly se soupeři na stejné výkonnostní úrovni (pokaždé s někým jiným). Navíc jednou za měsíc dostanete pozvánku na společnou akci, kde zaručeně navážete nová přátelství i obchodní vztahy.

 Zaujala vás Business liga? Vše potřebné se o ní dozvíte tady.

Zaujal vás článek? Podělte se o něj s přáteli: